ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 11/8/2019 | 2

Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Letnie warsztaty „Contemporary Dance Intensive!” z Iloną Gumowską i Abhilashem Ningappą

11 sierpnia 2019 - 15 sierpnia 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61, lok. 101, godz. 18.00-21.00.

Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na letnie warsztaty, m.in. – Contemporary Dance Intensive! z Iloną Gumowską i Abhilashem Ningappą. W sierpniu co tydzień Akademię przejmuje dwóch tancerzy lub choreografów. Zajęcia odbywają się na zróżnicowanych poziomach zaawansowania.

 

Więcej informacji, zapisy: akademia.zawirowania@gmail.com i tel. 790 555 309

Kraków/ Celebracje. Choreografie kobiecości/ Performanse choreograficzne na Łąkach Nowohuckich: Aleksandra Borys „re-Membering”

11 sierpnia 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Łąki Nowohuckie. Uczestnicy potykają się na tyłach budynku Nowohuckiego Centrum Kultury, na parkingu przy Łąkach Nowohuckich.

Karolina Wycisk zapraszają na pokaz performansu Aleksandry Borys re-Membering, który odbędzie się w ramach projektu kuratorskiego Celebracje. Choreografie kobiecości, a zarazem do odkrywania Łąk Nowohuckich – ich geografii, mieszkańców, architektury. W 2003 roku obszar liczący niemal 60 hektarów został uznany za użytek ekologiczny. Powstał na terenie istniejącego w średniowieczu starorzecza Wisły, co do dziś uwidacznia się w unikatowej florze i faunie łąk: rzadkich odmianach kwiatów, ptaków, motyli, owadów rzecznych. Niezwykła lokalizacja łąk, w samym centrum Nowej Huty i tuż obok placu Centralnego, powoduje, że miejsce to wydaje się niemal wyklęte, a zarazem magiczne, tajemne i pociągające. Jest symbolem nieustającej transformacji (wewnętrzne przeobrażenia obszaru) jednoczesnej z walką o stałość (obszar wyjęty z planu rozbudowy Nowej Huty), ale też swoistego konfliktu: symbiozy (łąki paradoksalnie wpisują się w industrialne otoczenie) i wykluczenia (są nieco zapomnianym rezerwatem).

 

Aleksandra Borys, eksperymentująca z ideą ciała ludzkiego jako przedłużenia środowiska, podzieli się swoją praktyką artystyczną. Łącząc (nie)pamięć przeszłości z fantazją o przyszłości, stworzy relację do tego, co tu i teraz. Ruch bowiem powstaje w momencie spotkania materii z antymaterią –  ta inspiracja artystki może być trafnym podsumowaniem choreograficznych eksperymentów.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia