ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 12/10/2019 | 1

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Bytom/IMiT/Teatr ROZBARK: Laboratoria „Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic” – Lab #3

11 października 2019 - 13 października 2019 | Bytom: Teatr ROZBARK, ul. W. Kilara 29

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska poprowadzi ostatnie (w tym roku) z trzech laboratoriów tańca współczesnego skierowanych do artystek i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności. 

 

Laboratoria, organizowane przez Instytut Muzyki i Tańca i British Council, są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu Europe Beyond Access realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską. 

 

Nabór uczestników trwał do 8 lipca 2019 roku, a lista osób wybranych przez Komisję do udziału w laboratoriach opublikowana 12 lipca.

Warszawa/XVIII Festiwal Ciało/Umysł: Mette Ingvartsen „to come (extended)”

11 października 2019 - 12 października 2019 | godz. 20:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

W ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na pokaz spektaklu Mette Ingvartsen to come (extended). Pochodząca z Danii choreografka i tancerka Mette Ingvartsen bada, w jaki sposób ciała używane są przez inne ciała i stają się elementem społeczno-politycznych gier. Wolność oznacza dla mnie nieustanną praktykę przeciwstawiania się ograniczeniom, temu, jak pokazuje się nasze ciała i sposobowi, w jaki nieświadomie odtwarza się pewne formy władzy, uległości i dominacji. Formy, które są integralną częścią tego, jak zachowujemy się społecznie i politycznie. Foucault ma dobry sposób na powiedzenie, że wolność nie jest czymś, co można mieć, ale czymś, co musisz praktykować. – mówi artystka.

Uwaga! W spektaklu pojawia się pełna nagość.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia