ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 12/12/2019 | 2

Bydgoszcz: Opera Nova „Magiczne zabawki” – chor. Iwona Runowska

11 grudnia 2019 - 12 grudnia 2019 | godz. 16:00 | Bydgoszcz: Opera Nova, ul. Marszałka Focha 5

Opera Nova zaprasza na przedstawienie baletowe dla dzieci Magiczne zabawki. Pomysłodawcami i autorami libretta są Iwona Runowska (choreografka) i Sebastian Gonciarz (reżyser Teatru Roma). Jak sami mówią, idea powstała z potrzeby powrotu pamięcią do fascynującej krainy dziecięcej wyobraźni, nieograniczonej fantazji i ukochanych zabawek. Te właśnie zabawki: Szmacianka, Legoludek, Wróżka, Ptak i inne, zamieszkujące w przedstawieniu  tajemniczy sklep, rozpoczynają za sprawą Maga-Sprzedawcy niezwykłe przygody z udziałem Chłopca i Dziewczynki.

Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Alicja w Krainie Czarów”

12 grudnia 2019 - 13 grudnia 2019 | godz. 10:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Alicja w Krainie Czarów w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka. W przedstawieniu tradycyjna wersja historii Alicji spleciona zostanie z nowatorskimi pomysłami twórców. Widowisko łączy tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to m.in.: pojawienie się niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np.: Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreślona będzie również poprzez warstwę plastyczną obrazu – ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. W przedstawieniu wystąpią tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież z Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „poRUSZAMY Warszawę” – finał projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

12 grudnia 2019 | godz. 14:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektorska 12

Centrum Sztuki Tańca po trzech latach kończy działalność i zaprasza na podsumowanie projektu. W programie wykład Katarzyny Słobody, work in progress pracy Streaming Michała Adama Górala, Angeliki Mizińskiej, Anny Szyszki i Pauliny Święcańskiej, wieczór z książką o tańcu i premiera spektaklu Simone Anny Godowskiej i Sławka Krawczyńskiego.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia