ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 12/12/2019 | 3

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Publikacja „Kontakt improwizacja w Polsce” – spotkanie autorskie

12 grudnia 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Fundacja Artystyczna PERFORM zaprasza na spotkania autorskie, podczas których redaktorki oraz autorki i autorzy opowiedzą o założeniach i procesie powstawania publikacji Kontakt Improwizacja w Polsce. Publikacja zawiera teksty artystów, praktyków i teoretyków na temat kontakt improwizacji w Polsce, techniki obecnej w polskim tańcu od 25 lat. Część autorów będzie obecna podczas spotkań, aby opowiedzieć o swojej pracy nad tekstami dotyczącymi własnej praktyki w perspektywie rozwoju tej techniki tańca. Podczas spotkań będzie również możliwość zadawania pytań oraz nabycia egzemplarzy książki (liczba egzemplarzy jest ograniczona).Publikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2019, oraz z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

 

 

Spotkanie 12 grudnia odbędzie sie w ramach wieczoru kończącego projekt Centrum Sztuki Tańca w Warszawie Dance Book – wieczór z książką o tańcu

Spotkanie 15 grudnia odbędzie się w ramach projektu Centrum Sztuki Tańca w warszawie.  Po wydarzeniu zaplanowano regularny Jam Kontakt Improwizacji (sala baletowa, II piętro)

Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – cykl zajęć w grudniu

12 grudnia 2019 | godz. 18:30 | Warszawa: Klubokawiarnia Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6 (brak wolnych miejsc)

Grudniowe czwartki i soboty to już ostatnia okazja, by wziąć udział w zajęciach GaGa/people prowadzonych przez Adi Weinberg-Prejnę w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. GaGa to język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Język ruchowy GaGa narodził się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija. Spotkanie z Adi kończące dwuletni projekt w POLIN odbędzie się 14 grudnia (sobota), w godz. 11.00-14.00 (bezpłatne wejściówki do pobrania on-line oraz w kasach Muzeum od 9 grudnia). 

 

Bilety: 30 zł za zajęcia (za 2 godz. 19 grudnia – 45 zł), karnet na 5 godz. zajęć w grudniu: 120 zł do nabycia w kasie Muzeum oraz w on-line: https://bilety.polin.pl/

Słupsk/Teatr Rondo/Polska Sieć Tańca 2019: Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie”

12 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk | Poznań

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2019 Stary Browar Nowy Taniec - Art Stations Foundation w Poznaniu zaprasza na pokaz spektaklu krakowskiej Grupy Wokół Centrum Dobre wychowanie.

 

O spektaklu:

 

Całe dzieciństwo słyszeliśmy „bądź grzeczny”, „zachowuj się jak należy”. Ale co to dokładnie oznacza? Ciekawe, czy nasi rodzice mieli pełną świadomość tego, jakiego człowieka kształtują i co z nas wyrośnie. Zapraszamy na spektakl o tym, jaki wpływ na nasze dorosłe życie mają zasady wpojone nam w dzieciństwie.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia