ENG
A A A
 lipiec 2020 
kalendarium - 12/7/2019 | 1

Warszawa/X Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji „Warsaw Flow / re:mix”

7 lipca 2019 - 14 lipca 2019 | godz. 18:30 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12 (wszystkie wydarzenia poza warsztatami site-specific i otwarciem festiwalu) Centrum Sztuki Współczesnej, ul. Jazdów 2 (otwarcie festiwalu)

Fundacja Artystyczna PERFORM zaprasza w dniach 7-14 lipca na dziesiątą, jubileuszową edycję festiwalu improwizacji kontaktowej Warsaw FLOW / re:mix. Festiwal odbywa się w Warszawie od 2010 roku i jest miejscem konfrontacji początkujących oraz zaawansowanych tancerzy z uznanymi praktykami improwizacji kontaktowej z kraju i z zagranicy.

 

Tego lata tancerze będą mieli okazję wziąć udział w Projekcie Performatywnym z Melissą Monteros, który zakończy się pokazem dla publiczności, a wszyscy zainteresowani będą mogli dołączyć do Intensywnych warsztatów prowadzonych przez: Raya Chunga, Grzegorza Pawłowskiego lub Charliego Morriseya oraz wziąć udział w warsztatach site-specific, prowadzonych przez Iwonę Olszowską. Codziennie podczas festiwalu organizowane będą jamy taneczne, a także zapewniona zostanie przestrzeń do własnej eksploracji. W tym roku, po raz pierwszy, Festiwal współpracuje z Mazowieckim Instytutem Kultury, gdzie odbędą się wszystkie warsztaty (poza site-specific).

Warszawa/Dziedziniec Kultury: „Tańce dworskie i nie tylko…”

12 lipca 2019 | godz. 15:00 | Warszawa: ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (na tyłach Kordegardy); godz. 15.00-17.00

Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają na pokaz tańców dawnych i warsztaty taneczne. Tancerze wystąpią w strojach z epoki, a wszystko odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu, na dziedzińcu MKiDN.

 

Wstęp wolny.

Warszawa/Muzeum nad Wisłą „Farba znaczy krew”: „Przyjemność oglądania obrazu” – oprowadzanie choreograficzne. Prowadzenie: Mary Szydłowska

12 lipca 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza do Muzeum nad Wisłą na oprowadzanie choreograficzne Mary Szydłowskiej po wystawie Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie, będące propozycją włączenia doświadczeń sensualnych w oglądanie obrazu. Wystawę otwiera wiersz Marlene Dumas, w którym wers „przyjemność nakładania farby/ pozy przyjmowane dla tej przyjemności” kieruje uwagę choreografki na sensualność czynności malowania i jego potencjalną cielesność.

 

„Przyjemność nakładania farby” prowokuje pytanie o przyjemność oglądania obrazu. Co może stać się elementem doświadczenia, kiedy patrzymy na obraz? Czego dowiadujemy się o nim patrząc całym ciałem i za pomocą wszystkich zmysłów? Jak przeskanować go „poza” okiem?

 

Elementami choreografii oprowadzania w muzeum staną się spojrzenia, subtelne, indywidualne mikro-działania i kolektywne spotkania służące wymianie myśli. 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia