ENG
A A A
 lipiec 2020 
kalendarium - 12/7/2020 | 1

Warszawa: „Balet” – wystawa fotografii Piotra Leczkowskiego

2 lipca 2020 - 31 lipca 2020 | Warszawa: Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14A

Piotr Leczkowski urodził się w Warszawie w 1971 roku. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, jednak przy wyborze drogi zawodowej zwyciężyła pasja do projektowania graficznego i fotografii. Od ponad 20 lat zajmuje się grafiką (jako właściciel i dyrektor artystyczny agencji reklamowej Formacja.pl) oraz fotografią architektury i wnętrz. Od wielu lat zajmuje się również fotografią artystyczną. Jej bohaterami są tancerze, szczególnie tancerze klasyczni. Ma szczęście i wielki honor współpracować z najważniejszymi postaciami polskiej sceny tańca, a w szczególności z członkami Polskiego Baletu Narodowego.


Warszawa/CTiTW: „Choreografując Siebie. How To Be Real?” – warsztat choreograficzny z Martą Ziółek

7 lipca 2020 - 12 lipca 2020 | godz. 11:00 | Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. Belwederska 20/22; godz. 11.00-17.00

Co czyni performera autentycznym? Gdzie jest granica między „byciem sobą” a „nie-sobą” jednocześnie?

 

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na sześciodniowy warsztat choreograficzny z Martą Ziółek Choreografując Siebie. How To Be Real?. Warsztat, odwołując się do formuły solowego występu, proponuje różne metody autoinscenizacji, wystawiania własnej tożsamości, fizyczności jako performansu. Zaprojektowany jest jako laboratorium dla zamkniętej grupy uczestników, z którymi Ziółek będzie dzieliła się narzędziami performatywnymi stosowanymi we własnej praktyce choreograficznej, a także dramaturgicznymi – traktowaniem tekstu jako fizyczności, biografii jako materiału i mówienia jako praktyki. Sześciodniowy cykl spotkań zakończy się otwartym pokazem pracy z udziałem publiczności. Warsztat adresowany jest do profesjonalistów: aktorów, performerów, choreografów i wszystkich praktyków zainteresowanych tańcem i ruchem. 

Warszawa/POLIN: Laboratorium Praktyk Ruchowych

11 lipca 2020 - 12 lipca 2020 | godz. 10:30 | Warszawa: Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6

Laboratorium Praktyk Ruchowych to inicjatywa łącząca teorię i praktykę ruchu. Jak zapowiadają kuratorzy projektu – Łukasz Wójcicki i Agnieszka Sikorska – laboratorium pozwoli zdobyć fundamentalną wiedzę osobom, które nie skończyły szkół tanecznych, a także będzie uzupełnieniem i rozszerzeniem umiejętności dla osób z dyplomami szkół artystycznych. Na program sesji złożą się seminaria z anatomii, choreografii oporu, performatyki ciała czy queerowych strategii choreograficznych. Część warsztatowa to: CANTIENICA®, różne formy improwizacji, choreografia zespołowa, rytmika i koordynacja w tańcu. Laboratorium Praktyk Ruchowych jest oddolnym projektem osób związanych z kolektywem artystycznym Grupa Ruchoma. Wśród gości zaproszonych do projektu znalazły się m.in.: Marysia Stokłosa, Iza Chlewińska, Kasia Stefanowicz, Anna Bogdanowicz, Anka Herbut, Olga Drygas.

  

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia