ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 12/9/2018 | 3

Lublin: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” – chor. Simone Sandroni

12 września 2018 | godz. 19:00 | Lublin: Lubelski Teatr Tańca, ul. Peowiaków 12

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy w choreografii Simony Sandroni. 

W spektaklu cztery osoby, o czterech charakterach „opowiadają” swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

 

Bilety: 15/25 zł; kasa czynna: 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Kontakt: tel. 81 466 61 40 e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Osoby, które zdecydują się wybrać również na spektakl Stalking Paradise za dwa spektakle zapłacą jedynie: 20zł b. ulgowy/40zł b. normalny.

Poznań/Rok bogów 2018: Polski Teatr Tańca „Wszyscy jesteśmy bogami” – reż. Tomasz Rodowicz - Premiera

12 września 2018 | godz. 20:00 | Poznań: Centrum Kultury ZAMEK, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82. | Premiera

W 45. rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca odbędzie się premiera inaugurująca obchody jubileuszowe. Będzie to spektakl pt. Wszyscy jesteśmy bogami w reżyserii Tomasza Rodowicza, niegdyś współtwórcy Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice, współzałożyciela działającego w Łodzi Stowarzyszenia Teatralnego Chorea.  Jak podkreśla sam reżyser, tematem przewodnim spektaklu jest podróż człowieka – w wymiarze indywidualnym i zbiorowym – do własnej boskości, szukanie drogi do tego, co piękne, dobre i prawdziwe w każdym z nas, znalezienie nadziei w pełnej niepokojów i zagrożeń dzisiejszej współczesności. Projekt Wszyscy jesteśmy bogami wyznacza nową perspektywę dla tancerzy, którzy uruchamiają głos, wpisując śpiew w rytm ciała. Muzykę komponuje Tomasz Krzyżanowski, posiłkując się skąpymi śladami starogreckich pieśni, jakie przetrwały do naszych czasów od starożytności. Dźwięki, które powstają, zachowując polirytmiczne struktury antycznych hymnów, brzmią niejednokrotnie bardzo współcześnie, grane na żywo – pod batutą Grzegorza Wierusa – przez kwartet jazzowy Andrzeja Koniecznego i kwartet smyczkowy Szymona Walenciaka.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia