ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 13/12/2019 | 1

Gdańsk: Opera Bałtycka „Dziadek do orzechów” – chor. François Mauduit

11 grudnia 2019 - 15 grudnia 2019 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka zaprasza na jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych spektakli baletowych  Dziadka do orzechów. Baśniowa opowieść, rozgrywająca się podczas świąt Bożego Narodzenia jest piękną historią dla całej rodziny. Niezwykła historia o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze uczy młodych widzów najważniejszych rzeczy. Dla wszystkich natomiast wysłuchanie nadzwyczajnej i niezwykle zróżnicowanej muzyki Piotra Czajkowskiego będzie niezwykłym doświadczeniem. Gdańską realizację przygotowali realizatorzy światowego formatu: uznany choreograf François Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti. Dziadek do orzechów to spektakl idealny na długie zimowe wieczory – piękna muzyka, taniec i scenografia rozgrzeją serca wszystkich widzów.

Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Alicja w Krainie Czarów”

12 grudnia 2019 - 13 grudnia 2019 | godz. 10:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Alicja w Krainie Czarów w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka. W przedstawieniu tradycyjna wersja historii Alicji spleciona zostanie z nowatorskimi pomysłami twórców. Widowisko łączy tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to m.in.: pojawienie się niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np.: Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreślona będzie również poprzez warstwę plastyczną obrazu – ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. W przedstawieniu wystąpią tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież z Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Katowice: Warsztat performatywny z Moniką Kiwak / performans choreograficzny Moniki Kiwak i Marianny Serockiej „Wszystkie oczy na mnie”

13 grudnia 2019 | godz. 10:00 | Katowice: Galeria Sztuki Współczesnej BWA, al. W. Korfantego 6, warsztat w godz. 10.00-14.00, performans godz. 17.00-19.30

Monika Kiwak zaprasza na intensywne warsztaty, których głównym tematem będzie praktyka improwizacji jako performans. Prowadząca główny akcent położy na „bycie oglądanym”. Improwizacja w obecności partnera zmieni się następnie we wspólne praktykowanie w przestrzeni katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA – w performans choreograficzny z udziałem publiczności / instalację: Wszystkie oczy na mnie

 

Wstęp na performans wolny. 

Zgłoszenia na warsztaty: informacja o motywacji i doświadczeniu z improwizacją wysłana na adres: cialotanczace@gmail.com

Wymagana jest pełnoletność oraz pełna dyspozycyjność 13 grudnia w godz. 10.00-14.00 i 17.00-20.00 i 14 grudnia w godz. 10.00-13.30 i 15.00-18.00. 

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia