ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 14/12/2019 | 3

Katowice: Warsztat performatywny z Moniką Kiwak / performans choreograficzny Moniki Kiwak i Marianny Serockiej „Wszystkie oczy na mnie”

14 grudnia 2019 | godz. 10:00 | Katowice: Galeria Sztuki Współczesnej BWA, al. W. Korfantego 6, warsztat w godz. 10.00-13.30, performans godz. 15.00-17.30

Monika Kiwak zaprasza na intensywne warsztaty, których głównym tematem będzie praktyka improwizacji jako performans. Prowadząca główny akcent położy na „bycie oglądanym”. Improwizacja w obecności partnera zmieni się następnie we wspólne praktykowanie w przestrzeni katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA – w performans choreograficzny z udziałem publiczności / instalację: Wszystkie oczy na mnie

 

Wstęp na performans wolny. 

Zgłoszenia na warsztaty: informacja o motywacji i doświadczeniu z improwizacją wysłana na adres: cialotanczace@gmail.com

Wymagana jest pełnoletność oraz pełna dyspozycyjność 13 grudnia w godz. 10.00-14.00 i 17.00-20.00 i 14 grudnia w godz. 10.00-13.30 i 15.00-18.00. 

Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – spotkanie na zakończenie projektu

14 grudnia 2019 | godz. 11:00 | Warszawa: Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6, w godz. 11.00-14.00

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza wszystkich uczestników GaGa/people na spotkanie kończące projekt warsztatów z Adi Weinberg-Prejną. Przez ostatnie dwa lata każdy chętny (powyżej 16. roku życia) mógł wraz z Adi poznawać GaGa  język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Język ruchowy GaGa narodził się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija.

 

Bezpłatne wejściówki do pobrania on-line oraz w kasach Muzeum od 9 grudnia. 

Olsztyn: „Spotkania Kinetograficzne” – warsztat kinetografii według Labana−Knusta

14 grudnia 2019 | godz. 11:00 | Olsztyn: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”, ul. Cz. Kanafojskiego 12 (DS 7)

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”, Anna Opłocka poprowadzi warsztat z cyklu Spotkania kinetograficzne. Spotkania przybliżają system notacji tańca według Labana−Knusta i składają się z trzech części: teoretycznej, praktycznej oraz części zasadniczej. Skierowane są do osób związanych z tańcem − tancerzy, choreografów, pedagogów, choreologów, adeptów sztuki tańca oraz wszystkich zainteresowanych tematem notacji tańca. Warsztat w Olsztynie ukierunkowany będzie na pracę z kinetogramami polskich tańców ludowych. 

 

Udział w warsztacie jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Zgłoszenia oraz informacje: spotkaniakinetograficzne@gmail.com

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia