ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 14/12/2019 | 4

Kraków/XII Festiwal Boska Komedia 2019: Paweł Sakowicz „Masakra”

14 grudnia 2019 | godz. 16:00 | Kraków: Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena, Osiedle Szkolne 25

Paweł Sakowicz, znany z solowych projektów Jumpcore czy TOTAL, przez 10 lat trenował z siostrą taniec towarzyski. Zdobył nawet tytuł wicemistrza Polski juniorów i młodzieży w tańcach latynoamerykańskich. W Masakrze zainteresował go proces wcielania się osób niezwiązanych z kulturą latynoamerykańską w latynoską stylizację, czemu towarzyszy zestereotypizowany ruch ciała, muzyka i fryzura. A także to, co kryje się za taką pozą. Z jednej strony bowiem tańce latynoskie służą temu, by poczuć się swobodnie, także pod erotycznym względem, a z drugiej – trudno pominąć aspekt kolonialny.

Olsztyn/Olsztyński Teatr Tańca. Prolog: „nie-UPRZEJMOŚĆ w OPERZE” - Premiera

14 grudnia 2019 - 15 grudnia 2019 | godz. 18:00 | Olsztyn: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, ul. Parkowa 1 | Premiera

nie-UPRZEJMOŚĆ w OPERZE w choreografii Katarzyny Grabińskiej we współpracy z tancerzami to pierwszy spektakl zrealizowany w ramach projektu „Olsztyński Teatr Tańca. Prolog”, finansowanego z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Bytom/Wydział Teatru Tańca AST w Krakowie: „Hen. O końcu” – reż. Maciej Podstawny, chor. Tobiasz Sebastian Berg

14 grudnia 2019 | godz. 18:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom

Teatr ROZBARK zaprasza na spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Hen. O końcu w reżyserii Macieja Podstawnego, choreografii Tobiasza Sebastiana Berga. Spektakl powstał na podstawie książki reporterskiej Ilony Wiśniewskiej Hen.

 

Bohaterem zbiorowym spektaklu są zwyczajni ludzie, inspirowani postaciami sportretowanymi w książce. Żyją w monochromatycznym krajobrazie na północy Norwegii i opowiadają historie, które wydarzyły się gdzieś. Tam. „Hen” w języku norweskim oznacza bowiem „gdzieś”, ale może być bardzo daleko lub bardzo blisko.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia