ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 14/6/2021 | 1

Poznań/XIII Short Waves Festival: „Dances with Camera”

14 czerwca 2021 | godz. 18:30 | Poznań: Kino Muza, ul. Święty Marcin 30, sala 1

Dances with Camera to międzynarodowy, tematyczny konkurs dedykowany filmom, w których na pierwszy plan wysuwa się ruch i ekspresja fizyczna. W tegorocznej selekcji konkursowej znalazły się aż 23 krótkometrażowe filmy z 15 krajów, stworzone przez 14 reżyserek i 12 reżyserów, które zaprezentowane zostaną w dwóch 90-minutowych zestawach.

 

Pokazy Dances with Camera już od ośmiu lat są częścią Short Waves Festival, niezmiennie udowadniając, jak wszechstronnym i uniwersalnym językiem jest ruch. Ekspresja ciała nierzadko zdolna jest przekazać więcej niż słowa, otwierając nowe możliwości w budowaniu filmowych narracji  - także w formach nielinearnych, czy odzwierciedlających logikę emocjonalną. W tym programie twórcy poprowadzą nas przez szerokie spektrum emocji, poddając refleksji nie tylko doświadczenia towarzyszące nowej, pandemicznej rzeczywistości, ale też bardziej fundamentalne ludzkie relacje, wartości, czy konteksty społeczne.

Warszawa/II edycja CST: Pokaz site-specific „Ekosomatyczne praktyki choreograficzne”

14 czerwca 2021 | godz. 20:00 | Warszawa: Okolice dzikich brzegów Wisły

Fundacja Artystyczna PERFORM i Mazowiecki Instytut Kultury zapraszają na pierwsze z trzech wydarzeń site-specific, które odbędą się podczas II edycji Centralnej Sceny Tańca w Warszawie. Blok site-specific skupia się na eksploracji potencjału, który niesie ze sobą praca w przestrzeniach nie tanecznych, ale  unikatowych sceneriach miasta Warszawy. Wykorzystując narzędzia improwizacyjne, choreograficzne oraz ruch i taniec organizatorzy spróbują ukazać nową perspektywę na otaczające przestrzenie, architekturę i naturę. Skupią uwagę na odkrywaniu relacji z otoczeniem, tego, jak ludzka obecność w organiczny sposób ją przeobraża, a uwaga wydobywa esencję doświadczenia.

 

Ekosomatyczne praktyki choreograficzne to mikroproces badawczo-artystyczny, podczas którego zespół choreografek: Alicja Czyczel, Katarzyna Sztarbała oraz Natalia Oniśk będzie budować relacje z lokalną przyrodą oraz wytwarzać kolektywnie narzędzia, partytury (z ang. score) i wrażliwy język opisu doświadczenia wyłaniające się na styku pracy z ruchem, wybranymi obszarami somatyki oraz uważnym byciem w konkretnym otoczeniu przyrodniczym Warszawy. Zależy nam na tym, aby w nasze usytuowane i ucieleśnione procesy współ-stawania się wpleść eko-krytyczną wrażliwość na wielogatunkowe zależności i materialne światotworzenia. Tygodniowy proces rozłożony będzie w czasie i będzie rozwijać się w dzikich zakątkach, nadrzecznych terenach i nieużytkach Warszawy przy twórczym udziale zaproszonych gościń i gości, przedstawicielek innych dziedzin sztuki i nauki.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia