ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 14/9/2020 | 1

Warszawa: „No place for... ” – wystawa fotograficzna Marty Ankiersztejn

30 sierpnia 2020 - 30 listopada 2020 | Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na wystawę fotograficzną  No place for... Marty Ankiersztejn – fotografki tańca i wieloletniej współpracowniczki Instytutu Muzyki i Tańca. Kuratorką wystawy jest Jadwiga Majewska, a będzie można ją oglądać przez kolejne trzy miesiące. W październiku wystawie towarzyszyć będą działania performatywne z udziałem bohaterów cyklu.

 

O wystawie:

Projekt No place for... opowiada o artystkach i artystach zajmujących się sztuką tańca w Warszawie i Berlinie. Te dwa miasta – często porównywane do siebie – mienią się kontrastami. Oferują bardzo wiele, ale nie każdemu i nie bezinteresownie.
Co to znaczy być polskim tancerzem na emigracji? Jak się czuje wyedukowany
za granicą polski tancerz powracający do kraju? Jak odnaleźć się w systemie?
Jak walczyć o swój status? Czy artysta móże mieć rodzinę?

Wrocław/Artystyczne Spotkania „Kreatywne Wibracje”: Warsztaty taneczne; prowadzenie: Sylwia Hanff, Aurora Lubos

14 września 2020 | godz. 15:00 | Wrocław: Centrum Na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A

W ramach projektu Kreatywne Wibracje Sylwia Hanff i Aurora Lubos poprowadzą warsztaty taneczne.

 

Spotkania artystyczne Kreatywne Wibracje mają na celu uświadomienie młodym ludziom możliwości współtworzenia kultury poprzez realizację warsztatów twórczych, zwiedzanie miejsc związanych z dziedzictwem narodowym, pracowni artystycznych i aktywne uczestnictwo w procesie twórczym. Program skierowany jest do młodzieży także z niepełnosprawnością umysłową i zagrożoną wykluczeniem społecznym, młodzieżowych grup tanecznych, a pośrednio do instruktorów, terapeutów, animatorów, pedagogów, multiplikatorów oraz tych wszystkich, którzy są otwarci na pracę twórczą.

 

Zapisy: atutysztuki@gmail.com

Udział bezpłatny.

Wrocław/ XIV Mandala Performance Festival 2020: Sebastian Abarbanell „Home (what we lost what is us)”, HOTELOKO movement makers „ABSOLUTELY FABULOUS DANCERS”

14 września 2020 | godz. 19:00 | Wrocław: Centrum Na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39A

Fundacja Ludzka Sprawa wraz ze współorganizatorami zaprasza na wieczór spektakli w wykonaniu Sebastiana Abarbanella oraz HOTELOKO movement makers, które odbędą się w ramach XIV Mandala Performance Festival. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.  

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia