ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 15/10/2019 | 1

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Kraków/Myśl w Ruchu 2019: „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń” – warsztaty dla seniorów i licealistów

15 października 2019 | godz. 10:00 | Kraków: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, w godz. 10.00-13.00 seniorzy, w godz. 16.00-19.00 licealiści

Cricoteka zaprasza seniorów i seniorki z Krakowa i okolic do udziału w dwóch blokach warsztatowych skupionych wokół tańca – krytycznym lub medialnym. Warsztaty odbędą się w dniach 15-27 października w ramach projektu Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń, który adresowany jest do seniorów i licealistów (część zajęć odbywa się wspólnie). Uczestnicy mogą zgodnie ze swoimi zainteresowaniami wybrać zajęcia poświęcone filmowi lub fotografii, albo też – krytyce tańca. Te ostatnie poprowadzą osoby związane m.in. z portalem taniecPOLSKA.pl: Marcin Miętus, Karolina Wycisk i Alicja Müller. 

 

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zgłoszenia: wypełniony formularz należy przesłać na adres: workshop@cricoteka.pl 

Sokołów Podlaski/Scena dla tańca 2019: B’cause Dance Company „Homesick | Sick Home”

15 października 2019 | godz. 10:00 | Sokołów Podlaski: Sokołowski Ośrodek Kultury, ul. Wolności 27

W Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się pokaz spektaklu Homesick | Sick Home zespołu B’cause Dance Company. To przedstawienie stawiające pytania o tożsamość uchodźcy, imigranta, poruszające tematykę wielokulturowości. Pokaz organizowany jest dla szkół, w ramach programu Scena dla tańca 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

Wstęp wolny.

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia