ENG
A A A
 lipiec 2020 
kalendarium - 15/11/2019 | 3

Szczecin: Atsushi Takenouchi „Naga egzystencja”

15 listopada 2019 | godz. 19:00 | Szczecin: Teatr Kana, pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5

Teatr Kana w Szczecinie zapraszają na spektakl butoh Naga egzystencja w wykonaniu  japońskiego artysty Atsushiego Takenouchiego z towarzyszeniem Hiroko Komiyi.

 

 

Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Amy Bell „The Forecast”

15 listopada 2019 | godz. 20:30 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbędzie się spektakl The Forecast brytyjskiej choreografki Amy Bell. Uwaga, spektakl dla widzów dorosłych.

 

Jako „jedyna lesba” na zajęciach z tańca współczesnego Amy zajęła się tworzeniem nowych ruchów, które mają zbliżyć ją do koncepcji innej kobiecości. W trakcie tej dowcipnej podróży opartej na transformacji Amy w przenikliwy sposób snuje opowieść o ciele w sieci uwikłań. Łącząc taniec, słowo i animacje tworzy niezwykle żywy krajobraz. Przygotujcie się na spore prawdopodobieństwo zaistnienia obok siebie dużej dawki wirtuozerii, introspekcji oraz humoru.

Warszawa/Eufonie II: „Zaklęcia” – chor. Jacek Przybyłowicz, muz. Aleksandra Bilińska, śpiew Weronika Grozdew-Kołacińska

15 listopada 2019 | godz. 22:00 | Warszawa: Filharmonia Narodowa, foyer Sali Kameralnej, ul. Jasna 5

Narodowe Centrum Kultury zaprasza na prapremierę performansu Zaklęcia, która odbędzie się w ramach drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Środkowo-Europejskiej „Eufonie”. To wspólne dzieło stworzone przez kompozytorkę muzyki elektronicznej Aleksandrę Bilińską, wokalistkę Weronikę Grozdew-Kołacińską i choreografa Jacka Przybyłowicza. Widzowie zobaczą w nim także improwizujących tancerzy, a integralną częścią wydarzenia będzie podążanie za artystami po przestrzeni Filharmonii Narodowej. 

 

Performans Zaklęcia powstał na zamówienie Narodowego Centrum Kultury.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia