ENG
A A A
 lipiec 2020 
kalendarium - 15/6/2019 | 1

Gdańsk: XI Gdański Festiwal Tańca „Soma et Anima”

7 czerwca 2019 | Klub ŻAK | Gdańsk

Program XI Gdańskiego Festiwalu Tańca pod hasłem „Soma et Anima” (ciało i dusza) otworzą w Klubie Żak dwie premiery,  KaruzeJa w wykonaniu tancerzy Opery Bałtyckiej: Bartka Kondrackiego, Sayaki Haruna-Kondrackiej, Agnieszki Wojciechowskiej, Marianny Młynarskiej, Roberto Tallarigo, Michała Zelenta, oraz Motus Animi Continuus – według konceptu Ewy Wycichowskiej – w którym zatańczą znani i doświadczeni tancerze: Małgorzata Matuszewska, Agnieszka Noster, Iwona Olszowska, Jacek Krawczyk, Krzysztof Raczkowski. W kolejnych dniach organizatorzy zapraszają na pełne rozmachu spektakle z Izraela, Niemiec, Belgii i Węgier. Po raz dziesiąty w ramach festiwalu odbędzie się międzynarodowy konkurs dla tancerzy „Solo Dance Contest”. Do konkursu zakwalifikowano 25 tancerzy (m.in. z Polski, Włoch, Indii, Węgier, Ukrainy, Hiszpanii, Izraela).

Warszawa: Dai Matsuoka – warsztat butoh

15 czerwca 2019 | Warszawa: VII LO im. J. Słowackiego (aula), ul. Wawelska 46, w godz. 11.00-16.00

W sobotę 15 czerwca Teatr Limen Butoh zaprasza na warsztat butoh, który poprowadzi Dai Matsuoka, tancerz zespołu Sankai Juku. Warsztaty, z którymi Matsuoka odwiedza różne części świata, oparte są na metodzie Sankai Juku, wypracowanej w ciągu 44. lat działalności zespołu. Jej główny element to ćwiczenia koncentrujące się na relacji napięcie–rozluźnienie. 

 

Zapisy i informacje: limenbutoh@wp.pl

Cena: 120 zł

 

Warszawa: Global Water Dances „Obojętność” – chor. Iwona Wojnicka i Artur Grabarczyk; pokaz plenerowy

15 czerwca 2019 | godz. 17:00 | Warszawa: Bulwary Wiślane, przy płycie Desantu Czerniakowskiego

Stowarzyszenie Format Zero zaprasza na pokaz plenerowy Obojętność w wykonaniu chóru Global Water Dances. Globalny chór tancerzy to kilka tysięcy ludzi z całego świata, którzy tego samego dnia tańczą choreografię inspirowaną potrzebą dostępu do czystej wody pitnej dla każdego i wszędzie.

Obojętność to plenerowa kompozycja na ruch i architekturę Bulwarów Wiślanych na odcinku przy płycie Desantu Czerniakowskiego. Tytuł, według wiersza Marty Kaweckiej, odnosi się do naszej obojętności na problem dostępu do wody. 

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia