ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 16/12/2019 | 1

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2019-2020: „Dziadek do orzechów” – chor. Jurij Grigorowicz – retransmisja

15 grudnia 2019 - 17 grudnia 2019 | Kina w Polsce, szczegółowy harmonogram wraz z listą kin znajduje się pod opisem.

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w cyklu Bolshoi Ballet Live pojawia się najbardziej świąteczny z baletów – Dziadek do orzechów. W tym roku ponownie na żywo w transmisji satelitarnej w nowej obsadzie solistów. W głównych partiach zobaczymy wybitnych solistów Bolszoj: Margaritę Szrajner w roli Maszy i Siemiona Czudina jako Księcia.

 

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu Dziadka do orzechów. Przedstawienia baletu Czajkowskiego przygotowują w tym okresie na całym świecie nie tylko profesjonalne zespoły baletowe, ale także szkoły tańca i amatorskie grupy. Mimo że dziś, inaczej niż za czasów Czajkowskiego, spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.

Warszawa/Ruch w Instytucie 2019: Weronika Pelczyńska „Dwutakt. Taniec jako gra zespołowa” – warsztaty

16 grudnia 2019 | godz. 09:00 | Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warszawa

W trzy kolejne poniedziałki grudnia Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do udziału w warsztatach Dwutakt. Taniec jako gra zespołowa prowadzonych przez Weronikę Pelczyńską. Będą to ostatnie zajęcia w jesiennym cyklu Ruch w Instytucie. Choreografka zaproponuje uczestnikom pracę nad koordynacją, rytmem i swobodą ciała w ruchu. Skupi się na rozwijaniu umiejętności współdziałania z innymi w improwizacji będącej, jak podkreśla, jedną z trudniejszych umiejętności, której nie da się nauczyć samemu.  

 

Bilety: pojedyncze zajęcia – 30 zł (osoby powyżej 60. roku życia – 15 zł), karnet na miesiąc – 100 zł do nabycia na www.instytut-teatralny.pl (za pośrednictwem serwisu GoOut) oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym. 

Warszawa: Sztuka Nowa „LAST” – reż. Dawid Żakowski

16 grudnia 2019 | godz. 12:00 | Warszawa: Galeria 18a, ul. Bracka 20 B, w godz. 12.00-15.00

LAST to międzynarodowy projekt interdyscyplinarny, performatywno-choreograficzna wystawa realizowana przez międzynarodową grupę artystów łączących różne dziedziny sztuki. Tancerze, choreografowie, performerzy, kompozytorzy i artyści wideo pochodzący z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ekwadoru stworzą razem złożony i wielopoziomowy portret tancerza wszechczasów. Punktem wyjścia tego projektu jest ostatni publiczny taniec Wacława Niżyńskiego, który odbył się 19 stycznia 1919 roku w hotelu Suvretta House w szwajcarskim kurorcie St. Moritz. Ostatni taniec Niżyńskiego to obraz protestu, krzyk sprzeciwu z wnętrza europejskiego establishmentu i rozpadającego się europejskiego porządku, który dla samego tancerza był również symbolicznym końcem jego kariery. Autorem koncepcji i reżyserem przedstawienia jest Dawid Żakowski ze Sztuki Nowej.

 

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia