ENG
A A A
 maj 2021 
kalendarium - 16/2/2020 | 1

Warszawa/Teatr Wielki – Opera Narodowa: „Fredriana” – wieczór baletowy w chor. Conrada Drzewieckiego i Anny Hop

15 lutego 2020 - 16 lutego 2020 | godz. 12:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

„Nigdy nie zgłębiałem, co stanowi istotne szczęście w małżeństwie; mniemam jednak, że dwie osoby dobierać się powinny, jak para koni: równy chód, równy zwrot, równy ogień, wtedy dobrze się jedzie, a mniej się morduje. Ale kiedy jeden jest bystry, a drugi leniwy, ten miękki, tamten twardousty, ten ciągnie, tamten skacze; to diabła warto!”. Oto i hrabia Fredro! Miłosne perypetie stanowiły jeden z ulubionych tematów jego twórczości. Lekkość i swada, z jaką je prezentował inspiruje również choreografów najnowszej premiery w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej – Fredriana.

 

Komedie Fredry w połączeniu z pełną humoru, a jednocześnie tajemniczą, raz liryczną, raz dramatyczną muzyką Moniuszki to idealny duet, który zaprezentowany zostanie w obu baletach wieczoru.

Warszawa/Komuna//Warszawa: Ramona Nagabczyńska „Części ciała”

15 lutego 2020 - 16 lutego 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Komuna//Warszawa, ul. Emilii Plater 31

Komuna//Warszawa zaprasza na spektakl solowy Ramony Nagabczyńskiej Części ciała. Jest on efektem choreograficznej fascynacji twarzą. Performans bada zarówno jej anatomię i fizjologię, jak i zdolność do bycia nieustannie zmieniającym się obrazem, generującym znaczenia, emocje i tożsamości.

Warszawa/Centrum w Ruchu: „Doświadczanie Przestrzeni Zmysłami” – weekendowe warsztaty z Adi Weinberg

16 lutego 2020 | godz. 11:00 | Centrum w Ruchu | Warszawa

Centrum w Ruchu we współpracy z Fundacją Burdąg mają przyjemność zaprosić na weekendowe warsztaty z Adi Weinberg. Każda dwuipółgodzinna sesja rozpocznie się lekcją GaGa/people, która następnie rozwinie się w pracę z improwizacją i eksploracją ruchu.

Uczestnicy mogą wziąć udział zarówno w pojedynczych zajęciach GaGa lub całym warsztacie.

 

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Adresowane są do osób powyżej 16. roku życia (nie trzeba mieć doświadczenia tanecznego).

 

Cena: 35 zł za pojedyncze zajęcia GaGa/people; 120 zł za cały dwudniowy warsztat.

Obowiązują zapisy, przyjmowane do 10 lutego na adres: kontakt@centrumwruchu.pl (liczba miejsc ograniczona).

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia