ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 16/9/2020 | 1

Warszawa: „No place for... ” – wystawa fotograficzna Marty Ankiersztejn

30 sierpnia 2020 - 30 listopada 2020 | Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na wystawę fotograficzną  No place for... Marty Ankiersztejn – fotografki tańca i wieloletniej współpracowniczki Instytutu Muzyki i Tańca. Kuratorką wystawy jest Jadwiga Majewska, a będzie można ją oglądać przez kolejne trzy miesiące. W październiku wystawie towarzyszyć będą działania performatywne z udziałem bohaterów cyklu.

 

O wystawie:

Projekt No place for... opowiada o artystkach i artystach zajmujących się sztuką tańca w Warszawie i Berlinie. Te dwa miasta – często porównywane do siebie – mienią się kontrastami. Oferują bardzo wiele, ale nie każdemu i nie bezinteresownie.
Co to znaczy być polskim tancerzem na emigracji? Jak się czuje wyedukowany
za granicą polski tancerz powracający do kraju? Jak odnaleźć się w systemie?
Jak walczyć o swój status? Czy artysta móże mieć rodzinę?

Katowice/XXVI Festiwal A Part: „Breath Made Visible” – reż. Ruedi Gerber, „Mr. Gaga” – Tomer Heymann

16 września 2020 | godz. 18:00 | Katowice: Kinoteatr Rialto, ul. Świętego Jana 24, „Breath Made Visible”

W ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part zostanie pokazany film Breath Made Visible o Annie Halprin i Mr. Gaga, opowiadający o Ohadzie Naharinie. 

Warszawa/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie/StartUp – SCENA DLA MŁODYCH 2020: Michał Przybyła „Symetria” - Premiera

16 września 2020 - 17 września 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15 | Premiera

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na spektakl Michała Przybyły Symetria, który powstał w ramach programu StartUp – SCENA DLA MŁODYCH 2020. Występują Daniela Komędera-Miśkiewicz i Dominik Więcek.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia