ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 17/6/2021 | 1

Kielce/Polska Sieć Tańca 2020/21: Krakowskie Centrum Choreograficzne „Trans_Miss(i)on” – chor. Iwona Olszowska, Ferenc Fehér

17 czerwca 2021 | godz. 18:30 | Kielce: Kielecki Teatr Tańca, plac Moniuszki 2B

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2020/21 odbędzie się spektakl Trans_Miss(i)on Grupy Wokół Centrum w choreografii Iwony Olszowskiej i Ferenca Fehéra. Trans_Miss(i)on to podróż w głąb; wymiana pomiędzy heart beat, flow dynamic, pomiędzy tym, co wewnątrz i na zewnątrz; eksploracja witalnego i pierwotnego tribal oraz subtelnego suspend. Ruch zostaje tutaj poddany prawom fizyki, emocji, stanu; zanurzany w odmiennych czasoprzestrzeniach i rzeczywistościach. Pulsuje pomiędzy witalnością, pierwotnością a status quo, pomiędzy realnością a snem o lataniu. Wynurza to, co organiczne, zwierzęce, archetypowe, ale także skierowane na subtelne przebicia, nieuchwytności kosmosu i ducha. Spektakl prezentuje trans, rytuał, droga do siebie przez połączenie z cząstką otaczającej energii Wszechświata.

Białystok/XVIII Festiwal „Kalejdoskop” 2021: „blask” – chor. Jakub Lewandowski

17 czerwca 2021 | godz. 19:00 | Białystok: Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

Spektakl blask jest finałem projektu rezydencja/premiera 45+, który został zrealizowany w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca 2020. Było to spotkanie w pracy dojrzałych tancerek, które reprezentują różne doświadczenie i myślenie o tańcu. Choreografię stworzył Jakub Lewandowski, a w procesie były Marta Bury, Sylwia Hefczyńska - Lewandowska, Eliza Hołubowska oraz Iwona Olszowska.

 

B l a s k przyniósł widzom ogromną porcję wzruszeń. To intymny, obnażający spektakl o kobietach i współczesnym świecie, który wymaga od nas wiecznej młodości i spełniania wyśrubowanych kanonów piękna. Obcisłe brokatowe suknie - syreny, sandałki na wysokich obcasach, długie włosy, prężące się ciała i przylepione uśmiechy - aż bije od nich blask. Tancerki kontrastują te zmagania z nadchodzącą starością, brakiem energii, smutkiem. Jeśli to cię dotknie, jeśli się poddasz - wypadasz z peletonu - zdają się mówić. Niewesołe wnioski, ale siła i harmonia ich ruchów pozostawia nam nadzieję.

GFT 2020 - Anna Umięcka

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia