ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 17/7/2020 | 1

Warszawa: „Balet” – wystawa fotografii Piotra Leczkowskiego

2 lipca 2020 - 31 lipca 2020 | Warszawa: Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14A

Piotr Leczkowski urodził się w Warszawie w 1971 roku. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, jednak przy wyborze drogi zawodowej zwyciężyła pasja do projektowania graficznego i fotografii. Od ponad 20 lat zajmuje się grafiką (jako właściciel i dyrektor artystyczny agencji reklamowej Formacja.pl) oraz fotografią architektury i wnętrz. Od wielu lat zajmuje się również fotografią artystyczną. Jej bohaterami są tancerze, szczególnie tancerze klasyczni. Ma szczęście i wielki honor współpracować z najważniejszymi postaciami polskiej sceny tańca, a w szczególności z członkami Polskiego Baletu Narodowego.


Warszawa: „Butoh Kai” – II spotkanie w ButohSferze

17 lipca 2020 - 19 lipca 2020 | Warszawa: ButohSfera, ul. Narbutta 46/48 lok. 51 (Publink)

ButohSfera jest przestrzenią sztuki, w której odbywają się zarówno regularne warsztaty butoh, jak pokazy czy kilkudniowe zajęcia prowadzone przez japońskich nauczycieli. W lipcu w Butohsferze odbędzie się kolejne spotkanie, w którym wezmą udział wieloletni praktycy butoh, eksperymentujący performerzy oraz uczestnicy warsztatów. Mimo ograniczeń w związku z sytuacja związaną z COVID-19, pokazy performansów otwarte są dla publiczności, bo „kai” znaczy po japońsku „spotkanie”. Butoh Kai 2020 to kameralne spotkanie pełne pytań i otwarte na eksperyment, sięgające do źródeł i otwierające na nowe. Jest w nim miejsce na przegląd spektakli butoh, działania performatywne, sztuki wizualne oraz muzykę. Towarzyszące Butoh Kai warsztaty, prowadzone przez Krzysztofa Jerzaka i Anitę Zdrojewską, pozwalają w sposób bezpośredni pracować nad zasobami, z których korzystają tancerze butoh. Spotkanie otwiera wernisaż wystawy drops of sand meg Janus, a dodatkowymi wydarzeniami są m.in. koncerty Ruffa Libnera Oddychanie dźwiękiem i Strange songs Mai Baczyńskiej oraz film/rejestracja performansu Kwiat i Ptak zmarłego niedawno Yoshito Ohno. Można będzie zapoznać się też z archiwalnymi zasobami Kazuo Ohno Dance Studio – plakatami, książkami i albumami.

Poznań: „Instynkt” – chor. Andrzej Adamczak

17 lipca 2020 | godz. 19:00 | Poznań: Centrum Kultury Pawilon, ul. Ewangelicka 1

Instynkt to emocjonujący spektakl tańca współczesnego o trudnych relacjach, o związkach ludzi, których łączy niezdrowa zależność.

Nawiązując relacje, otwieramy się na innych, zapraszamy ich do naszego świata. Bywa, że stajemy się wtedy bezbronni. Czasem przeżywamy rozczarowania, a nawet cierpimy. Choreograf Andrzej Adamczak zadaje pytania o rolę instynktu w procesie inicjowania i angażowania się w tego typu relacje. Czy instynkt nas ostrzega czy zawodzi? A jeśli ostrzega, to czy świadomie go ignorujemy? Jaką cenę wówczas płacimy i czy było warto?

 

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia