ENG
A A A
 lipiec 2020 
kalendarium - 19/12/2019 | 3

Rybnik: Living Space Theatre „Ferdydurke” – chor. Jakub Margosiak

19 grudnia 2019 | godz. 13:00 | Rybnik: Dom Kultury Rybnik-Chwałowice, ul. 1 maja 91b

Wykonawcami spektaklu są młodzi aktorzy tancerze, studenci i absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. O spektaklu:

 

Człowiek nie jest ukształtowany raz na zawsze, ale ciągle stwarza się i zmienia w naszych oczach pod wpływem innych ludzi i otoczenia. Co gorsza, „uzależnia się od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna” (W. Gombrowicz). Czy człowiek może być autentyczny – stworzyć formę własną niezależną od innych?

 

Wstęp wolny. Po pokazie odbędzie się dyskusja widzów z artystami.

Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – cykl zajęć w grudniu

19 grudnia 2019 | godz. 18:30 | Warszawa: Klubokawiarnia Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6 (zajęcia 2 godz.)

Grudniowe czwartki i soboty to już ostatnia okazja, by wziąć udział w zajęciach GaGa/people prowadzonych przez Adi Weinberg-Prejnę w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. GaGa to język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Język ruchowy GaGa narodził się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija. Spotkanie z Adi kończące dwuletni projekt w POLIN odbędzie się 14 grudnia (sobota), w godz. 11.00-14.00 (bezpłatne wejściówki do pobrania on-line oraz w kasach Muzeum od 9 grudnia). 

 

Bilety: 30 zł za zajęcia (za 2 godz. 19 grudnia – 45 zł), karnet na 5 godz. zajęć w grudniu: 120 zł do nabycia w kasie Muzeum oraz w on-line: https://bilety.polin.pl/

Warszawa/VIII „Warsaw Dance Days”: Zuzanna Kasprzyk „Biegnący”, Olga Bury „We Read You”, Agnieszka Kramarz „marne próby”, Jan Sarata „Lazarki”, Matilda Bilberg „IUMI”

19 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Formuła 8. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Warsaw Dance Days jest w całości poświęcona młodym adeptom sztuki tańca: uczniom, studentom i absolwentom szkół baletowych, wydziałów tańca i choreografii z Polski i krajów ościennych. Trzeciego wieczoru swoje prace pokażą studenci Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia