ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 19/6/2021 | 1

Białystok/XVIII Festiwal „Kalejdoskop”: „Na co czekamy?” – Rozmowy o polskim tańcu

19 czerwca 2021 | godz. 15:30 | Białystok: BTL Lalki – kawiarnia teatralna, ul. Kalinowskiego 1

W ramach XVIII Festiwalu „Kalejdoskop”, w cyklu Rozmowy o polskim tańcu dyskusję pt. Na co czekamy? poprowadzi Hanna Raszewska-Kursa.

 

Jeszcze się nie całkiem skończyło, jeszcze czekamy – ale już widać światełko w tunelu, już jest spokojniej. Czekać można z nadzieją i radością na to, co upragnione, lecz także ze smutkiem po tym, co po drodze umknęło, lub z niepokojem przed tym, co przyjdzie. Bo wiemy, że kiedy się doczekamy, to nie będzie już tak samo jak było. Jak czekamy? I na co właściwie?

Białystok/XVIII Festiwal „Kalejdoskop”: Good Girl Killer „Lotta i Gula”

19 czerwca 2021 | godz. 17:30 | Białystok: Park Branickich, Suchy staw, za Muzeum Farmacji

Od artystek:

 

Dematerializacja i rozpad to słowa-klucze, od których zaczynamy swoje działanie. W organicznym ruchu powoli stapiamy się, aby stworzyć nową materię. W miarę upływu czasu nasze ciała ulegają transformacji. Naszej akcji towarzyszy instalacja dźwiękowa. Są to spreparowane przez nas pamiętniki kobiet, żyjących przed II wojną światową, które zginęły w tragicznych okolicznościach.

Bytom/Opera Śląska: „Sól ziemi czarnej” – chor. Artur Żymełka - Premiera

19 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Opera Śląska | Bytom | Premiera

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na spektakl baletowy Sól ziemi czarnej, na kanwie filmu Kazimierza Kutza o tym samym tytule, w reżyserii i choreografii Artura Żymełki. Oparte na tradycji, nowoczesne w wyrazie przedstawienie składa hołd bohaterom oraz jest szansą na przybliżenie tematu powstań śląskich kolejnym pokoleniom.

 

Tkankę muzyczną spektaklu tworzy bogaty dorobek śląskich kompozytorów. Zabrzmi poważna, sakralna, filmowa i ludowa muzyka Wojciecha Kilara, Michała Spisaka, Stefana Kisielewskiego, Bolesława Szabelskiego, kameralna i symfoniczna muzyka Henryka Mikołaja Góreckiego z poruszającą trzecią częścią Symfonii Pieśni Żałobnych i pieśnią Kajze mi sie podzioł mój synocek miły.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia