ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 19/8/2020 | 1

Dobrzyca/Polski Teatr Tańca: „Laboratoria Twórcze: Teatr w Oranżerii”

17 sierpnia 2020 - 22 sierpnia 2020 | godz. 10:30 | Dobrzyca: Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy – Zespół Pałacowo-Parkowy, ul. Pleszewska 5a

Polski Teatr Tańca zaprasza do udziału w cyklu nieodpłatnych warsztatów teatralnych organizowanych w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, w ramach projektu Laboratoria Twórcze: Teatr w Oranżerii. Głównym założeniem tego projektu jest kreatywne spotkanie artystów Polskiego Teatru Tańca z lokalną społecznością Dobrzycy i przyległych powiatów. Warsztaty będą polegać na rekonstrukcji takich zjawisk, jak obraz i dźwięk, ruch i słowo oraz gest, a w ich efekcie powstanie przedstawienie oparte na fragmentach tekstu Ferdydurke Witolda Gombrowicza. 

Poznań/Short Waves Festival 2020: VR 360° – Film tańca „Das Totale Tanz Theater 360°”

19 sierpnia 2020 | godz. 15:00 | Poznań: Kino Muza, ul. Św. Marcin 30, sala 3

Cały teatr powinien być sceną! W stulecie ruchu Bauhaus Teatr Das Totale Tanz Theater sprawia, iż marzenie o „teatrze totalnym” staje się rzeczywistością, a połączenie ciała i przestrzeni przenosi eksperymenty sceniczne Waltera Gropiusa i Oskara Schlemmera w erę cyfrową z wykorzystaniem technologii VR. Zadane przez Bauhaus pytanie o relację pomiędzy człowiekiem a maszyną powraca w formie trójwymiarowego doświadczenia audiowizualnego: krótkiego filmu tańca z choreografią Richarda Siegala i muzyką zespołu Einstürzende Neubauten. 

 

Film prezentowany będzie na urządzeniu Oculus Go z zachowaniem środków bezpieczeństwa oraz dystansu społecznego. 

 

Warszawa/Muzeum POLIN: Warsztaty tańca izraelskiego – „Żydowskie ABC”

19 sierpnia 2020 | godz. 18:00 | Warszawa: Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6, Łąka Leśmiana (zielony skwer od ul. Lewartowskiego)

Czym był i jest obecnie taniec dla Żydów? Spotkanie w formie warsztatu, będzie okazją, by dowiedzieć się o tym więcej, a także spróbować swoich sił w tańcach izraelskich.

 

Z uwagi na limit miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy online

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia