ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 20/10/2019 | 1

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Gdańsk: Opera Bałtycka „Wieczór latynoamerykański” – chor. Maurizio Wainrot

18 października 2019 - 20 października 2019 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka w Gdańsku zaprasza na Wieczór latynoamerykański w choreografii Maurizia Wainrota, na który składają się utwory: Estancja, 4 pory roku w Buenos Aires i Anna Frank.  

 

Jest to premiera baletowa kończąca sezon 2018/2019.

Lublin/XVII „Kontestacje”: Warsztaty „Impro teatralne”; prowadzenie: Cinema Disco

20 października 2019 | Lublin: ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, sala taneczna 08

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zaprasza na warsztaty Impro teatralne, które odbędą się w ramach XVII Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”. Warsztaty poprowadzi trio komediowo-muzyczne Cinema Disco. 

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: kontestacje.impro@gmail.com

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia