ENG
A A A
 lipiec 2021 
kalendarium - 20/6/2021 | 1

Opole/Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego: Renata Piotrowska-Auffret „Danse Macabre”

19 czerwca 2021 - 20 czerwca 2021 | godz. 19:00 | Opole: Teatr im. J. Kochanowskiego, plac Teatralny 12

Kiedy w 1353 roku epidemia dżumy zwanej „Czarną Śmiercią” wygasała w Europie, mieszkańcy Starego Kontynentu stanęli w obliczu niewyobrażalnych strat. Liczba ludności zmniejszyła się prawie o 40 procent, a międzyludzkie relacje zostały naznaczone nieufnością i podejrzeniami. Z pomocą przyszedł taniec, którego wspólnotowy charakter pozwolił na przywrócenie współczucia, wzajemnego zaufania, a także ponownego poczucia własnego ciała i ciał Innych. W 2020 roku nieporównywalnie mniejsza pandemia zatrzymała cały świat. Kolejne fale zachorowań, kolejne lockdowny i strach przed nieznanym wpłynęły na międzyludzkie relacje, burząc nasze przyzwyczajenia. Niezależnie od sytuacji życiowej, pandemia stała się udziałem wszystkich. Wzmocniła społeczną nieufność względem drugiego człowieka. Zwiększyła cielesny dystans.

Białystok/XVIII Festiwal „Kalejdoskop”: Teatr Dada von Bzdülöw „Koniec wielkiej wojny”

20 czerwca 2021 | godz. 17:30 | Białystok: Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1n

Organizatorzy XVIII Festiwalu „Kalejdoskop” zapraszają na spektakl Teatru Dada von Bzdülöw Koniec wielkiej wojny w choreografii Leszka Bzdyla i Katarzyny Chmielewskiej. Uwaga! Spektakl zawiera elementy nagości oraz wulgarne/ niecenzuralne słownictwo.

Bytom/Opera Śląska: „Sól ziemi czarnej” – chor. Artur Żymełka

20 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Opera Śląska | Bytom

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na spektakl baletowy Sól ziemi czarnej, na kanwie filmu Kazimierza Kutza o tym samym tytule, w reżyserii i choreografii Artura Żymełki. Oparte na tradycji, nowoczesne w wyrazie przedstawienie składa hołd bohaterom oraz jest szansą na przybliżenie tematu powstań śląskich kolejnym pokoleniom.

 

Tkankę muzyczną spektaklu tworzy bogaty dorobek śląskich kompozytorów. Zabrzmi poważna, sakralna, filmowa i ludowa muzyka Wojciecha Kilara, Michała Spisaka, Stefana Kisielewskiego, Bolesława Szabelskiego, kameralna i symfoniczna muzyka Henryka Mikołaja Góreckiego z poruszającą trzecią częścią Symfonii Pieśni Żałobnych i pieśnią Kajze mi sie podzioł mój synocek miły.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia