ENG
A A A
 marzec 2021 
kalendarium - 20/9/2019 | 2

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Filip Szatarski „Męskie tańczenie” – warsztaty „Clever Method”

20 września 2019 | godz. 09:00 | Warszawa/CST: Mazowiecki Instytut Kultury ul. Elektoralna 12, w godz. 9.00-12.00

W ramach konferencji Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku – a także obchodów trzecich urodzin Centrum Sztuki Tańca w Warszawie – CST zaprasza na cykl warsztatów Męskie tańczenie. W piątek 20 września Filip Szatarski poprowadzi warsztat Clever Method.

 

Wstęp wolny. Brak wolnych miejsc.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Anna Piotrowska „Dance While Walking/Street of Presence”

20 września 2019 | godz. 17:30 | Warszawa: Pokaz w przestrzeni publicznej, koło fontanny przy Kinie Muranów

W ramach obchodów trzecich urodzin Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz konferencji Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku CST zaprasza na pokaz finałowy kończący pięciodniowe warsztaty site-specific z Anną Piotrowską. Pokaz zatytułowany jest Dance While Walking/Street of Presence.  

 

Obecność, siła ciekawości, objawiająca się w ruchu i bezruchu. Wędrówki ciała i podróże w ciele. Prowokacje, wyciszenia. Spostrzeżenia oddalone ode mnie i wciągające mnie w działanie. Skrzyżowania ciała obserwowanego i obserwującego siebie w akcji, w przestrzeni rozpoznanej, zgłębionej, odczuwanej. Konfrontacja z przestrzenią, energią, samopoczuciem

w przestrzeni miejskiej Warszawy. Przestrzeń w powiększeniu. Jak zobaczyć więcej, usłyszeć więcej i poczuć więcej.

Gorzów Wielkopolski/Scena dla tańca 2019: Polski Teatr Tańca „Żniwa” – reż. Igor Gorzkowski, chor. Iwona Pasińska

20 września 2019 | godz. 19:00 | Gorzów Wielkopolski: Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska, ul. Dziewięciu Muz 10

Na scenie Filharmonii Gorzowskiej Polski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl Żniwa w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej, współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2019. Spektakl nawiązuje do obrzędów towarzyszących żniwom oraz cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka – zarówno w planie etnograficznym (inspirowanym m.in. pracami Oskara Kolberga oraz Rokiem Polskim Zofii Kossak), jak i w szerszym ujęciu antropologicznym oraz filozoficznym. Fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa, na podstawie eposu Homera, oraz Powrotu Odysa Stanisława Wyspiańskiego.

 

Bilety: do nabycia online 

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia