ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 20/9/2020 | 1

Warszawa: „No place for... ” – wystawa fotograficzna Marty Ankiersztejn

30 sierpnia 2020 - 30 listopada 2020 | Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na wystawę fotograficzną  No place for... Marty Ankiersztejn – fotografki tańca i wieloletniej współpracowniczki Instytutu Muzyki i Tańca. Kuratorką wystawy jest Jadwiga Majewska, a będzie można ją oglądać przez kolejne trzy miesiące. W październiku wystawie towarzyszyć będą działania performatywne z udziałem bohaterów cyklu.

 

O wystawie:

Projekt No place for... opowiada o artystkach i artystach zajmujących się sztuką tańca w Warszawie i Berlinie. Te dwa miasta – często porównywane do siebie – mienią się kontrastami. Oferują bardzo wiele, ale nie każdemu i nie bezinteresownie.
Co to znaczy być polskim tancerzem na emigracji? Jak się czuje wyedukowany
za granicą polski tancerz powracający do kraju? Jak odnaleźć się w systemie?
Jak walczyć o swój status? Czy artysta móże mieć rodzinę?

Warszawa/V Placówka: „Święto wiosny na aturi i mimozy wstydliwe” – reż. Klaudia Hartung-Wójciak

19 września 2020 - 20 września 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Soho Factory, Hala nr 19, ul. Mińska 25

 Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na pokazy premierowe spektaklu Święto wiosny na aturi i mimozy wstydliwe w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak, zrealizowanego w ramach V edycji programu „Placówka”.

 

Święto wiosny na aturi i mimozy wstydliwe to zwycięski projekt tegorocznej edycji programu „Placówka” Instytutu Teatralnego, którego celem jest wspieranie poszukiwań teatralnych oraz umożliwienie twórcom realizacji oryginalnych i eksperymentalnych prac.  Święto... w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak to utwór performatywny na aturi (rośliny, których liście poruszają się pod wpływem światła dotyku i dźwięku), mimozy (których liście poruszają się pod wpływem światła i dotyku) oraz dwoje performerów.

Bytom/Teatr ROZBARK: Warsztaty „Zarażamy ruchem” offline – Hanna Szymczak „Functional Mobility Training”

20 września 2020 | godz. 11:00 | Bytom: Teatr ROZBARK, ul. W. Kilara 29, sala widowiskowa

Cykl Zarażamy ruchem organizowany przez Teatr ROZBARK powraca w wersji stacjonarnej, a rozpocznie go warsztat Functional Mobility Training z Hanią Szymczak. Podczas trzygodzinnego spotkania – poświęconego przygotowaniu motorycznemu – uczestnicy popracują nad takimi zagadnieniami jak aktywacja, stabilizacja, neuromobilizacja, mobilność.

 

Organizatorzy wraz z prowadzącą zapraszają do udziału w warsztatach nie tylko tancerzy i osoby zajmujące się szeroko rozumianym ruchem, ale każdego, kto chce zadbać o zdrowe ciało i dobre samopoczucie poprzez odpowiedni trening funkcjonalny (nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie – ćwiczenia będzie można dostosować do swojego poziomu zaawansowania).

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia