ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 21/1/2020 | 1

Poznań: Polski Teatr Tańca „Fabula rasa” – chor. Maciej Kuźmiński

21 stycznia 2020 | godz. 20:00 | Poznań: CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów – doczesności i wieczności. Maciej Kuźmiński – twórca nagradzany w Polsce i za granicą, zdobywca I Nagrody na międzynarodowym Konkursie Miniatur Choreograficznych w Belgradzie (2017) i II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016) portretuje kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, rozdartego przez sprzeczne procesy globalizacji i indywidualizacji. Sięga po pozornie odległe inspiracje – szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki. 

Warszawa/„HER Docs”: „La Chana – królowa flamenco” – reż. Lucija Stojevic

21 stycznia 2020 | godz. 20:00 | Warszawa: Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1

Kinoteka w Warszawie zaprasza na pokaz filmu La Chana królowa flamenco w reżyserii Luciji Stojevic. Film zostanie pokazany w ramach cyklu filmowego HER Docs, którego organizatorem jest HER Docs Film Festival pierwszy w Polsce i jeden z niewielu na świecie festiwal prezentujący filmy dokumentalne autorstwa kobiet. Styczniowy film przybliża postać Antoniny Santiago Amador – zwanej „La Chana”, legendarnej cygańskiej tancerki, jednej z największych gwiazd flamenco. La Chana za sprawą niezwykłego poczucia rytmu, innowacyjnych rozwiązań i przede wszystkich pasji oddawanej w tańcu zyskała ogromne uznanie i popularność w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Reżyserka obrazuje intymny portret tej wielkiej artystki, przedstawiając tragiczne przyczyny jej zejścia ze sceny i wielki powrót po niemal dwóch dekadach nieobecności. Projekcji filmu La Chana towarzyszy spotkanie, w którym udział wezmą Marta Ziółek i Ilona Bekier-Ekwa. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Obszańska, dziennikarka Trójki – Programu 3 Polskiego Radia.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia