ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 21/12/2019 | 3

Kraków/Nowohuckie Centrum Kultury: Teatr Tańca Terpsychora „Dziadek do orzechów” – rodzinny spektakl świąteczny

21 grudnia 2019 | godz. 16:00 | Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Dawno, dawno temu w małym miasteczku u podnóża gór spadł pierwszy śnieg. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały nadchodzących Świąt, podczas gdy ich rodzice przystrajali domy świerkowymi gałązkami i robili ostatnie przedświąteczne zakupy na jarmarku. Jedna z dziewczynek, Klara, miała w tym roku otrzymać wyjątkowy prezent – drewnianego dziadka do orzechów. Ukryty pod choinką, przewiązany kokardą i przysłonięty innymi podarkami czekał na swoją nową właścicielkę. Przez chwilę widać było tajemniczy błysk w oku figurki – czy to tylko złudzenie, czy właśnie do nas mrugnęła?

 

Teatr Tańca Terpsychora wraz z warsztatowiczami oraz przyjaciółmi Szkoły Tańca Jane Austen zaprasza na magiczny spektakl Dziadek do orzechów na motywach baletu do muzyki Piotra Czajkowskiego.

Szczecin: Opera na Zamku „Dziadek do orzechów” – chor. Karol Urbański

21 grudnia 2019 | godz. 17:00 | Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pokaz spektaklu Dziadek do orzechów w choreografii Karola Urbańskiego. Autor inscenizacji oparł się na opowiadaniu E.T.A Hoffmanna, a nie – jak większość twórców – na uproszczonej wersji Aleksandra Dumasa. Nie będzie choinki, a jedyny dowód, że jest Boże Narodzenie to gwiazdka na niebie. Dziadek do orzechów to balet znany wszystkim, nieodłączny element świątecznego nastroju w okresie Bożego Narodzenia. Ale czy na pewno znamy historię Klary, Dziadka do orzechów, Drosselmeyera i Króla Myszy? Czy wiemy jaki jest rodowód tych postaci – kim była królowa Mysiababa, księżniczka Pirlipata i co to takiego orzech Krakatuka? Nowa realizacja baletowego arcydzieła autorstwa Karola Urbańskiego spróbuje odpowiedzieć na te pytania wprowadzając dziecięcą i dorosłą publiczność w krainę magii i tajemnicy. Przenikające się światy ludzi i lalek, muzyczna podróż przez krainy Indian, Masajów i Eskimosów, barwne kostiumy i niebanalna scenografia przenosząca do wnętrza szafy z zabawkami sprawią, że będzie to dla wszystkich niezapomniane spotkanie teatralne.

Bytom/Teatr ROZBARK: Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu „Okruchy z Wesela” – chor. Nina Minor - Premiera

21 grudnia 2019 | godz. 18:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom | Premiera

Okruchy z Wesela to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie przygotowany pod opieką pedagogiczną prof. Jerzego Stuhra, w choreografii Niny Minor.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia