ENG
A A A
 lipiec 2021 
kalendarium - 21/2/2021 | 1

Łódź/Muzeum Sztuki: Agata Siniarka „Osuwisko”

2 lutego 2021 - 19 marca 2021 | Łódź: ms², ul. Ogrodowa 19

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na wystawę Agaty Siniarskiej Osuwisko, będącą czwartą odsłoną cyklu Prototypy, tworzonego na bazie kolekcji Muzeum Sztuki. Zbada ona często umykające naszej wizualnej percepcji materialne aspekty tworzenia i istnienia dzieł sztuki, a także ich dwojaki potencjał: jako archiwum procesów pamięci i zapominania, zdolności do zachowywania i niszczenia struktur zastanego świata. Kuratorką wystawy jest Katarzyna Słoboda.

Łódź/Teatr Wielki: „Ziemia obiecana” – chor. Gray Veredon

20 lutego 2021 - 21 lutego 2021 | godz. 18:00 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Ziemia obiecana to niezwykły spektakl baletowy. W 1999 roku Gray Veredon, brytyjski choreograf, zafascynowany dziejami miasta, stworzył jedyne w swoim rodzaju widowisko. Choreograf spojrzał na losy miasta, jego mieszkańców i rozwój stosunków społecznych na przełomie XIX i XX wieku – z własnej, nieco odmiennej perspektywy, a swoją realizację zadedykował Łodzi, z całą jej przeszłością i teraźniejszością.

Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Wieczór młodych choreografów”

21 lutego 2021 | godz. 18:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce

Wieczór młodych choreografów to zbiór sześciu choreografii autorstwa zawodowych tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca: Słonecznik bez słońcaw choreografii Dawida Pieróga, Ja i mój Cień w choreografii Marty Rolskiej i Małgorzaty BoruńVenus de fresa w choreografii Mateusza Wróblewskiego, Cirrostratusw choreografii Aleksandra Staniszewskiego, W Twoim odbiciu w choreografii Klaudii Tkaczyk i Szymona Pacholca oraz Noc na Łysej Górze w choreografii Kamila Zdańkowskiego.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia