ENG
A A A
 lipiec 2021 
kalendarium - 21/6/2021 | 1

Poznań/Malta Festival 2021: „Romeos & Julias unplagued. Traumstadt” – chor. Y. Waki

21 czerwca 2021 | godz. 20:00 | Polski Teatr Tańca | Poznań

Polski Teatr Tańca w ramach Malta Festival Poznań w dniach 20 i 21 czerwca zaprezentuje premierowo spektakl Romeos & Julias unplagued. Traumstadt. Jest to owoc współpracy PTT z kolektywem bodytalk z Münster. Obie formacje mają już na wspólnym koncie sukcesy na scenach Berlina, Lipska czy Mannheim. W 2021 roku spotykają się ponownie podczas realizacji nowej premiery. Pragną sprawdzić, co się wydarzy, kiedy taniec, rozumiany jako kreatywny ruch, najbardziej cielesna ze sztuk, zderzy się z rzeczywistością. Chcą stworzyć przestrzeń do refleksji o skutkach pandemii, ponownie odkrywając miłosną historię Romea i Julii, opowiedzianą w nieśmiertelnym dramacie Williama Shakespeare’a. 

 

Plaga koronawirusa zmusza do konfrontacji ze śmiercią. Narzuca fizyczne oddalenie, określane jako dystans społeczny. Trauma izolacji stymuluje refleksje o ulotności życia ludzkiego, wywołuje konieczność przedefiniowania takich pojęć, jak kontakt i bliskość. Nasuwa się pytanie, jak radzono sobie z pandemiami w przeszłości?

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia