ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 22/10/2019 | 1

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2019: Peter Pleyer i Michiel Keuper „Cranky Interventions – taniec i sztuki wizualne w choreograficznym dialogu” – coaching

21 października 2019 - 25 października 2019 | Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk | Poznań

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w październikowej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2019 − coachingu Cranky Interventions – taniec i sztuki wizualne w choreograficznym dialogu. Poprowadzą go Peter Pleyer i Michiel Keuper.

 

Będziemy pracować bliżej środka ciała, bliżej stawów, będziemy wyprowadzać ruch ze zmysłowych doznań i z obserwacji otoczenia. (Peter Pleyer)  

Zgłębimy wpływ, jaki elementy wizualne mogą mieć na performans. (Michiel Keuper)

 

Termin zgłoszeń: 13 października 2019 roku, godz. 23.59

Koszt: 300 zł

 

Warszawa/Komuna//Warszawa: Wojciech Grudziński „RODOS”

21 października 2019 - 22 października 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Komuna/Warszawa, ul. Lubelska 30/32

Komuna//Warszawa zaprasza na spektakl RODOS Wojtka Grudzińskiego z udziałem Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Oskara Malinowskiego oraz tancerki rewiowej Justyny Zientek.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia