ENG
A A A
 październik 2020 
kalendarium - 22/12/2019 | 2

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2019-2020: „Dziadek do orzechów” – chor. Jurij Grigorowicz – retransmisja

22 grudnia 2019 | Limanowa: Kino Klaps – Limanowski Dom Kultury, Dąbrowa Tarnowska: Kino Sokół Dąbrowski, Pruszcz Gdański: Centrum Kultury i Sportu, Przemyśl: kino Centrum, Warszawa: kino Muranów

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w cyklu Bolshoi Ballet Live pojawia się najbardziej świąteczny z baletów – Dziadek do orzechów. W tym roku ponownie na żywo w transmisji satelitarnej w nowej obsadzie solistów. W głównych partiach zobaczymy wybitnych solistów Bolszoj: Margaritę Szrajner w roli Maszy i Siemiona Czudina jako Księcia.

 

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu Dziadka do orzechów. Przedstawienia baletu Czajkowskiego przygotowują w tym okresie na całym świecie nie tylko profesjonalne zespoły baletowe, ale także szkoły tańca i amatorskie grupy. Mimo że dziś, inaczej niż za czasów Czajkowskiego, spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.

Wrocław/Opera Wrocławska: „Dziadek do orzechów. Opowieść Wigilijna” – chor. Youri Vámos

22 grudnia 2019 | godz. 12:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Ta cieszącą się ogromną popularnością wersja klasycznego baletu nabierze nieco innych barw i kolorów dzięki przefiltrowaniu jej przez prozę Charlesa Dickensa, ukazaną w niezwykłym, scenicznym rozmachu, charakterystycznym dla stylu Youriego Vámosa i widocznym w bogatych kostiumach, scenografii i wyobraźni inscenizacyjnej. Wyjątkowo wymagająca technicznie dla zespołu baletu, a zarazem zabawna i pełna emocji opowieść o rodzinie Scrooge'a, łączy się z klasycznymi wątkami libretta baletowego oraz słynnymi scenami tanecznymi: śnieżynek, tańców charakterystycznych czy też popisowego pas de deux. Jest to propozycja obowiązkowa w repertuarze każdego zespołu baletowego, pomyślana dla całych rodzin a zarazem dla koneserów sztuki baletowej.

Kraków/Nowohuckie Centrum Kultury: Teatr Tańca Terpsychora „Piękna i Bestia” – rodzinny spektakl taneczny

22 grudnia 2019 | godz. 17:00 | Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Płatki róży opadają jeden po drugim. Książę zmieniony w bestię ma coraz mniej czasu, aby zdjąć klątwę rzuconą na siebie i swój dwór: musi obdarzyć kogoś prawdziwą miłością, inaczej już nigdy nie stanie się człowiekiem. 

 

Teatr Tańca Terpsychora zaprasza na niezwykły spektakl prezentujący choreografie łączące w sobie różne style taneczne, a wyjątkowe kostiumy i magiczna muzyka wprowadzają widzów – tych dużych i tych małych – w atmosferę jednej z najpiękniejszych europejskich baśni.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia