ENG
A A A
 maj 2021 
kalendarium - 22/2/2020 | 1

Bydgoszcz/Opera Nova: „Coppelia” – chor. Jacek Tyski

21 lutego 2020 - 22 lutego 2020 | godz. 19:00 | Bydgoszcz: Opera Nova, ul. Marszałka Ferdynanda Focha 5

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na balet komiczny w dwóch aktach, trzech obrazach – Coppelię w choreografii Jacka Tyskiego, na podstawie libretta Charlesa Nuittera i Arthura Saint-Léona, do muzyki Léo Delibes’a.  

 

Szczytem twórczości baletowej Delibes'a stała się Coppelia. Poziomem muzycznym dorównuje ona baletom Czajkowskiego, który wysoko cenił Delibes’a. Libretto o tematyce lalkowej podsunął sławny choreograf francuski, Saint- Léon. Jest ono oparte na noweli wielkiego romantycznego pisarza i muzyka, E.T.A. Hoffmanna i wykazuje podobieństwo tematyczne do opery Offenbacha Opowieści Hoffmanna.

Bytom/Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie: Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca

22 lutego 2020 - 23 lutego 2020 | Bytom: Wydział Teatru Tańca AST w Krakowie, ul. Piłsudskiego 24a

Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie zaprasza na Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Wszystkie wydarzenia, poza prezentacją spektaklu N/EBO w choreografii Anny Godowskiej, odbywają się na Wydziale Teatru Tańca i wstęp na nie jest darmowy. Spektakl N/EBO zostanie pokazany w Teatrze ROZBARK, bilety w cenie 10 zł (ulgowe) lub 20 zł (normalne) są do kupienia w kasie Teatru lub przez stronę internetową.

Poznań/SBNT dla Dzieci 2020: Kolektyw artystyczny Holobiont „DOoKOŁA”

22 lutego 2020 | godz. 10:00 | Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42 Studio Słodownia 3

Stary Browar Nowy Taniec zaprasza na spektakl interaktywny DOoKOŁA dla rodzin z dziećmi w wieku 1,5-3 lat. Spektakl proponuje choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia