ENG
A A A
 lipiec 2020 
kalendarium - 23/11/2019 | 4

Szczecin/Zamówienia choreograficzne 2018/Opera na Zamku: „Dzieci z dworca ZOO” – chor. Robert Glumbek

23 listopada 2019 | godz. 19:00 | Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. Spektakl Dzieci z dworca ZOO to impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie. Taniec współczesny jako środek wyrazu jest w stanie opowiedzieć tę opowieść z innej strony i pokazać to, co do tej pory być może umknęło uwadze odbiorców. Dramaturgię spektaklu dopełni niezapomniana muzyka Davida Bowiego, a także alternatywne kompozycje islandzkiego twórcy Valgeira Sigurðssona oraz eksperymentalne utwory z The Chopin Project Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest wybitny choreograf Robert Glumbek, który za swoją poprzednią realizację w Operze na Zamku (wieczór nowych choreografii Ogniwa) otrzymał Nagrodę Teatralną im. Jana Kiepury w kategorii „Najepszy choreograf” (2014) oraz „Bursztynowy Pierścień 2014” w kategorii najlepszy spektakl sezonu.

Ełk/TEATR POLSKA 2019: „We_selle” – chor. Wojciech Mochniej

23 listopada 2019 | godz. 19:00 | Ełk: Ełckie Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 47

Ełckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl We_selle Wojciecha Mochnieja. Pokaz odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA 2019, który umożliwia prezentację spektakli w tych miejscach w Polsce, gdzie brakuje instytucjonalnych teatrów. 

  

O spektaklu:

We_selle to projekt multimedialny, łączący istotę teatru fizycznego, wykorzystującego różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji, z projekcjami video i soundscape’ami. Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin. Pobrzmiewają tu echa klasyki: Wesela Wyspiańskiego, Ślubu Gombrowicza, nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej – jak filmy Smarzowskiego, w których jak w soczewce skupiają się wady człowieka i wychodzą drzemiące w nim demony. 

Warszawa/Teatr Wielki – Opera Narodowa: „Zagubione dusze”: „Wesele” chor. Bronisława Niżyńska, „Infra” chor. Wayne McGregor, „Do Not Go Gentle…” chor. Krzysztof Pastor

23 listopada 2019 | godz. 19:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

Polski Balet Narodowy zaprasza na wieczór baletowy Zagubione dusze, który składać się będzie z trzech jednoaktowych dzieł trojga choreografów z najwyższej baletowej półki. To prace legendarnej artystki polskiego pochodzenia, nieżyjącej już Bronisławy Niżyńskiej (Wesele do muzyki Igora Strawińskiego) oraz dwóch cenionych choreografów współczesnych: Brytyjczyka Wayne’a McGregora (Infra do muzyki Maxa Richtera) i dyrektora PBN, Krzysztofa Pastora (Do Not Go Gentle… do muzyki Strawińskiego). Pochodzą one z różnych okresów, ale wszystkie na swój sposób zgłębiają odrębność ludzkich osobowości i wzajemne między nimi relacje w świecie rozmaitych uwarunkowań społecznych.

« poprzednia12345następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia