ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 23/8/2019 | 2

Warszawa/„Projekt X”: Magdalena Ptasznik „Mikroklimaty II” – performans

23 sierpnia 2019 - 24 sierpnia 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na performans Magdaleny Ptasznik Mikroklimaty II, który odbywa się w ramach jej rezydencji artystycznej podczas wystawy Projekt X.

 

Mikroklimaty II to performans w dwóch odcinkach, który odbędzie się w rzeczywistych i powołanych przez wyobraźnię (acz nie niemożliwych ) przestrzeniach galerii. Można przyjść jednego dnia na dowolny odcinek lub dwa razy, żeby poznać całą historię.

Gdańsk: Teatr Dada von Bzdülöw „Koniec Wielkiej Wojny”

23 sierpnia 2019 | godz. 19:00 | Gdańsk: Stara Apteka, Teatr Wybrzeże, ul. Teatralna 4

Stara Apteka, jedna ze scen Teatru Wybrzeże, zaprasza na pokazy spektaklu Koniec Wielkiej Wojny w reżyserii i choreografii tandemu twórców Teatru Dada von Bzdülöw, czyli Leszka Bzdyla i Katarzyny Chmielewskiej. W spektaklu zobaczymy również tancerzy i performerów młodego pokolenia, związanych z Teatrem Dada od 2013 roku: Katarzynę Ustowską i Piotra Stanka. Do współpracy zaproszony został także aktor Wojan Trocki, znany z produkcji warszawskiego Pożaru w Burdelu i wokalista zespołu The Cavaliers. Nad stroną muzyczną przedstawienia pracują połączone siły trójmiejskiej sceny muzycznej: Mikołaj Trzaska oraz zespół Nagrobki, w składzie: Maciej Salamon i Adam Witkowski.  Koniec Wielkiej Wojny, dadaistyczna rewia, kontynuować będzie jedną z linii programowych Teatru Dada, która miała swoje odbicie w takich przedstawieniach jak: Le Sacre (2010), INTRO (2015), Strategia (2016).

 

Łódź/Festiwal Retroperspektywy 2019: Teatr CHOREA „ja, bóg”

23 sierpnia 2019 | godz. 19:00 | Łódź: Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3

Teatr CHOREA zaprasza na premierę spektaklu ja, bóg która odbędzie się na rozpoczęcie Festiwalu Retroperspektywy 2019 w Łodzi.

Ja, bóg sięga do niezbadanej i mało znanej części działalności artystycznej Jerzego Grotowskiego, dotykając jednocześnie jego najważniejszej osobistej problematyki. Spektakl dla widzów w wieku 16+.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia