ENG
A A A
 marzec 2021 
kalendarium - 25/2/2021 | 1

Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Kopciuszek”

25 lutego 2021 - 26 lutego 2021 | godz. 18:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl Kopciuszek w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka, do libretta Elżbiety Pańtak. Będzie to przygotowane z wielkim rozmachem widowisko taneczno-muzyczne, przeznaczone dla całych rodzin. Tradycyjna historia Kopciuszka przedstawiona zostanie w nowoczesnym ujęciu. Choreografia powstała w oparciu o style tańca jazzowego, modern, klasycznego, neoklasycznego.

Warszawa/Teatr Wielki - Opera Narodowa: Polski Balet Narodowy – Siergiej Prokofiew „Romeo i Julia” – chor. Krzysztof Pastor

25 lutego 2021 - 27 lutego 2021 | godz. 19:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

Unieśmiertelnił ich Szekspir (1597), do panteonu tym tytułem próbowali wejść Vincenzo Bellini (1830), Hector Berlioz (1839) i Charles Gounod (1867). Siergiej Prokofiew po ponad 300 latach po Szekspirze (1936) dokonał cudu – może dlatego, że kazał tańczyć, a nie mówić czy śpiewać. Krzysztof Pastor przyzwyczaił warszawską publiczność do swojego języka, w którym dużą rolę odgrywają światło i przestrzeń pozostające w nieustannym ruchu – jakby naśladowały ruchy i gesty tancerzy. Jego choreografia Romea i Julii powstała dla zespołu Scottish Ballet. Premiera w Edynburgu wzbudziła entuzjazm krytyki; „wyśmienita produkcja”, „eksplozja namiętności”, „uderzenie geniuszu”, „olśniewający triumf” – czytaliśmy w prasie brytyjskiej. Czyż trzeba więcej, by z zainteresowaniem oczekiwać na polską realizację baletu Krzysztofa Pastora, powtarzaną krótko potem przez słynny amerykański Joffrey Ballet?

Gdańsk/XII Gdański Festiwal Tańca: Collettivo Contemporanea „The Space”/Magdalena Kowala, Joanna Woźna „102 i pół”

25 lutego 2021 | godz. 19:00 | Gdańsk: Klub Żak, Aleja Grunwaldzka 195/197

W ramach cyklu Trójmiejski Punkt Taneczny Klub Żak zaprasza na pokaz dwóch spektakli: premierowego The Space, niezależnego projektu tancerzy Opery Bałtyckiej, realizowanego pod szyldem Collettivo Contemporanea. Choreografem i pomysłodawcą projektu jest Roberto Tallarigo. Artyści zmierzą się tu z tematem przestrzeni. Natomiast 102 i pół to miniatura taneczna Magdaleny Kowali i Joanny Woźnej z gdańskiego kolektywu Hertz Haus. Praca została nagrodzona podcza konkuru SzólóDuó w Budapeszcie i opowiada o relacji między dwojgiem ludzki ukazanej przez pryzmat wspomnień. Prezentacje odbędą się jako część całorocznego programu XII edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca.

 
« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia