ENG
A A A
 kwiecień 2021 
kalendarium - 25/4/2021 | 1

Bydgoszcz/Opera Nova: Bogdan Pawłowski „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – chor. Henryk Konwiński

23 kwietnia 2021 - 25 kwietnia 2021 | godz. 17:00 | Opera Nova w Bydgoszczy: Zespół baletowy | 85-070 Bydgoszcz

Opera Nova zaprasza na baletową wersję Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków, powstałą z myślą o dzieciach, według znanej baśni braci Grimm. Śnieżka… skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 roku przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Obok tytułowych postaci w wersji baletowej pojawiają się także: Ptak, Lis, Żabka, Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.

Szczecin/Opera na Zamku/„Zamówienia choreograficzne 2021”: „Wizje miłości/Mity” – chor. Zofia Rudnicka

25 kwietnia 2021 | godz. 18:00 | Opera na Zamku w Szczecinie: Zespół baletowy | 70-540 Szczecin

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na spektakl Wizje miłości/Mity w choreografii Zofii Rudnickiej do muzyki Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego, poświęcony pamięci wybitnej tancerki Ewy Głowackiej. Spektakl współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2021.

 

Pierwsza część wieczoru to taneczna historia pięciu kobiet w różnym wieku. Ujrzymy je w parku, pogrążone w zadumie i zatrzymane w kadrze. Stopniowo poznamy marzenia, nadzieje i oczekiwania bohaterek: Dziewczynki, Panienki, Młodej, Dojrzałej i Przegranej. Druga część spektaklu to świat antycznej mitologii, w której fantastyczne przemiany bóstw i herosów wyjaśniają zachodzące w przyrodzie zjawiska. Ujrzymy tragedię zakochanego w sobie Narcyza oraz metamorfozy leśnych nimf uciekających przed zalotami lubieżnych bożków.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia