ENG
A A A
 marzec 2021 
kalendarium - 25/8/2019 | 1

Łódź/Festiwal Retroperspektywy 2019: Warsztaty master class z Rosanną Gamson

19 sierpnia 2019 - 26 sierpnia 2019 | godz. 10:00 | Łódź: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, sala warsztatowa oraz przestrzenie Art_Inkubatora; pokaz powarsztatowy: 26 sierpnia, godz. 19.00, scena Art_Inkubatora

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Retroperspektywy 2019 w Łodzi Teatr CHOREA zaprasza na warsztaty master class z Rosanną Gamson, wielokrotnie nagradzaną i docenianą przez krytyków choreografką z Los Angeles. Siedmiodniowe, autorskie warsztaty zakończą się pokazem pracy otwartym dla publiczności.

 

Koszt: 300 zł

Zapisy i informacje: tutaj

Poznań/Polski Teatr Tańca: „Taniec jest blisko. III edycja Laboratoriów Twórczych” – Laboratorium rekonstrukcji gestu, prowadzenie: Michał Przybyła; Laboratorium rekonstrukcji słowa, prowadzenie: Igor Gorzkowski

24 sierpnia 2019 - 25 sierpnia 2019 | godz. 10:00 | Poznań: Polski Teatr Tańca, Studio PTT, ul. Kozia 4, godz. 10.00-12.30 i 14.00-18.00

Polski Teatr Tańca zaprasza na Laboratorium rekonstrukcji gestu oraz Laboratorium rekontrukcji słowa, które w ramach cyklu Taniec jest blisko. III edycja Laboratoriów Twórczych poprowadzą Michał Przybyła i Igor Gorzkowski. Laboratoria Twórcze to interdyscyplinarne spotkania prowadzone przez profesjonalistów, w czasie których każdy uczestnik ma okazję poznać różne aspekty sztuki tańca i teatru tańca. W wybrane weekendy sierpnia i pierwszego dnia września odbędzie się 5 laboratoriów poświęconych rekonstrukcji obrazu, dźwięku, ruchu, słowa i gestu.    

 

Udział w laboratoriach jest bezpłatny, ale obowiązują zgłoszenia. Zgłoszenie w formie oświadczenia (do pobrania online) należy przesłać do 31 lipca na adres: a.koczorowska@ptt-poznan.pl.

 

Gdańsk: Teatr Dada von Bzdülöw „Koniec Wielkiej Wojny”

24 sierpnia 2019 - 25 sierpnia 2019 | godz. 20:00 | Gdańsk: Stara Apteka, Teatr Wybrzeże, ul. Teatralna 4

Stara Apteka, jedna ze scen Teatru Wybrzeże, zaprasza na pokazy spektaklu Koniec Wielkiej Wojny w reżyserii i choreografii tandemu twórców Teatru Dada von Bzdülöw, czyli Leszka Bzdyla i Katarzyny Chmielewskiej. W spektaklu zobaczymy również tancerzy i performerów młodego pokolenia, związanych z Teatrem Dada od 2013 roku: Katarzynę Ustowską i Piotra Stanka. Do współpracy zaproszony został także aktor Wojan Trocki, znany z produkcji warszawskiego Pożaru w Burdelu i wokalista zespołu The Cavaliers. Nad stroną muzyczną przedstawienia pracują połączone siły trójmiejskiej sceny muzycznej: Mikołaj Trzaska oraz zespół Nagrobki, w składzie: Maciej Salamon i Adam Witkowski.  Koniec Wielkiej Wojny, dadaistyczna rewia, kontynuować będzie jedną z linii programowych Teatru Dada, która miała swoje odbicie w takich przedstawieniach jak: Le Sacre (2010), INTRO (2015), Strategia (2016).

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia