ENG
A A A
 maj 2021 
kalendarium - 26/2/2020 | 1

Szczecin/Opera na Zamku: Agnieszka Czekierda i Christina Janusz „Cztery pory roku”

26 lutego 2020 - 27 lutego 2020 | godz. 10:00 | Szczecin: Opera na Zamku, Sala Kameralna im. J. Nieżychowskiego, ul. Korsarzy 34

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na interaktywny spektakl taneczno-muzyczny dla najmłodszych (1-5 lat) – spotkanie najmłodszych widzów z muzyką i tańcem dostosowane do możliwości percepcyjnych małego odbiorcy. Czas trwania obejmuje 45 minut (ok. 30 minut spektaklu i kwadrans zabawy na scenie). Spektakl oparty jest na motywach koncertów skrzypcowych Vivaldiego. Scenariusz uwzględnia wiek dzieci i stopień ich rozwoju. Treści są dla nich zrozumiałe i zajmujące. Reżyserka Czterech pór roku, Agnieszka Czekierda z warszawskiego Teatru Małego Widza, jest znana szczecińskiej publiczności z ubiegłorocznej edycji cyklu mini-Puccini. Zaprezentowała wówczas swój autorski spektakl Rozplatanie tęczy, który urzekł maluchy oraz ich rodziców.

Warszawa: Komuna//Warszawa „Cezary idzie na wojnę” – reż. Cezary Tomaszewski

26 lutego 2020 - 27 lutego 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Komuna Warszawa, ul. Emilii Plater 31

Opowieść performatywna o wyprawie na przedwojnie mitologicznego, wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny. Biografia reżysera rozpisana na 4 aktorów i pianistkę staje się pretekstem do przedefiniowania pojęć zastanych i wytworzenia własnego queerowego systemu fantazmatycznego. Spektakl, w którym Popołudnie fauna Niżyńskiego spotyka się z pieśnią Moniuszki w męskiej przebieralni, ćwiczenia aerobowe z wojenną symfonią Szostakowicza, a wspomnienie decyzji komisji poborowej sprzed lat staje się impulsem do uruchomienia campowej rewii performatywnej.

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „All Journeys” – work in progress

26 lutego 2020 | godz. 19:30 | Warszawa: Ośrodek Teatru, Tańca i Edukacji Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

All Journeys to spektakl inspirowany filozofią Martina Bubera o odwadze spotkania ze sobą i innymi, o drodze, którą można przebyć tylko z przyjacielem. To spektakl o wszystkich podróżach, zarówno mentalnych jak i materialnych, w których odkrywamy siebie przez prawdziwy i szczery kontakt z drugim człowiekiem. Punktem wyjścia do poszukiwań jest teza, iż każdy człowiek reprezentuje unikatową jakość, którą wnosi do rzeczywistości. Eksploracja tego założenia prowadzi nas do świata baśniowych, czasem zabawnych a czasem mrocznych postaci, wymusza sięgnięcie do najdalszych zakątków wyobraźni, by znów wrócić w to co fizyczne, namacalne, czasem trywialne.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia