ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 27/2/2020 | 2

Kraków/Teatr im. Juliusza Słowackiego: Renata Piotrowska-Auffret „Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty“

27 lutego 2020 - 28 lutego 2020 | godz. 19:00 | Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1

Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty to intymne spotkanie z Wyspiańskimi. Jest to praca z pogranicza performansu i choreografii eksperymentalnej, zestawiająca ciało Stanisława z ciałem Teosi, żony Wyspiańskiego. W tej uwspółcześnionej opowieści żony o mężu, tekst przeplata się z ruchem, a proces rozkładu i umierania ciała Wyspiańskiego z procesem więdnięcia kwiatu.

 

Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty jest częścią spektaklu Trzy kobiety, poświęconego życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Na pełen spektakl składają się opowieści trzech reżyserek-aktorek: Patrzę, patrzę, patrzę Magdy Miklasz, Izolatka Konrada Ewy Rucińskiej i wspomniana praca Piotrowskiej-Auffret. Projekty pierwotnie powstały w ramach wydarzenia Labirynt zwany Wyspiański, części festiwalu Wyspiański Wyzwala.

Bytom: Piotr Mateusz Wach „ISLE/wyspa” - Premiera

27 lutego 2020 | godz. 20:00 | Bytom: Teatr ROZBARK, ul. Kilara 29 | Premiera

Wałęsam się pośród dni, jak dziwka w świecie bez trotuarów.
Emil Cioran

Piotr Mateusz Wach w swojej najnowszej pracy bada granice własnej, nieheteronormatywnej, pobudzonej seksualności. Fetyszyzacja wstydu i przekształcenie były początkowymi impulsami do kreacji Wyspy. Artysta igrając z płciowością, lękiem i bólem, we współpracy z Adamem Królikowskim wykreował bezkompromisową postać-zabawkę, której używa podczas performansu jako swojego awatara. Zanurzony w wibrującym elektro-transie, Wach maluje swoim ciałem poetycko-ambientowe krajobrazy wyzwolenia, frustracji seksualnych i nieskrępowanej żądzy, jednocześnie zapraszając widzów do niczym nieograniczonej konsumpcji wizerunku męskiego ciała.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia