ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 27/6/2021 | 1

Gdańsk: Hertz Haus „Her(t)z”

26 czerwca 2021 - 27 czerwca 2021 | godz. 20:00 | Gdańsk: Zakład Kulturalny, aleja Rzeczypospolitej 8

Hertz Haus proponuje wielowarstwową samoświadomą konfrontację z demontażem definicji człowieka, opartą na przepływie jego emocjonalnej i cielesnej „częstotliwości”. Narracja prowadzona według zmiennego, hipnotycznego rytmu ewoluuje z abstrakcji w coraz bardziej czytelne relacje. Uniwersalny charakter ludzkich przepoczwarzeń gwarantuje intymny, szczery wgląd w ich złożoną naturę opartą zarówno na indywidualnym zrozumieniu siebie jak i odwołaniu do korzeni, domu zanurzonych w kontekście współczesnego świata. Powołany do życia świat przedstawiony domowego ogniska, przy użyciu minimalistycznej scenografii, wypełniony jest ruchem, który bezwiednie zmienia się, odbierając dobiegające zewsząd impulsy. Ta ewolucja jest ciągłym dążeniem do dopasowania się do własnych wyobrażeń siebie jako całości i siebie wobec innych ludzi. Warunkiem zestrojenia wewnętrznego i społecznego jest samoświadomość i czułość na bodźce, niuanse budujące tożsamość i relacje.

Bytom/Opera Śląska: „Sól ziemi czarnej” – chor. Artur Żymełka

27 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Opera Śląska | Bytom

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na spektakl baletowy Sól ziemi czarnej, na kanwie filmu Kazimierza Kutza o tym samym tytule, w reżyserii i choreografii Artura Żymełki. Oparte na tradycji, nowoczesne w wyrazie przedstawienie składa hołd bohaterom oraz jest szansą na przybliżenie tematu powstań śląskich kolejnym pokoleniom.

 

Tkankę muzyczną spektaklu tworzy bogaty dorobek śląskich kompozytorów. Zabrzmi poważna, sakralna, filmowa i ludowa muzyka Wojciecha Kilara, Michała Spisaka, Stefana Kisielewskiego, Bolesława Szabelskiego, kameralna i symfoniczna muzyka Henryka Mikołaja Góreckiego z poruszającą trzecią częścią Symfonii Pieśni Żałobnych i pieśnią Kajze mi sie podzioł mój synocek miły.

Kraków/Polska Sieć Tańca 2020/21: Małgorzata Mielech „FearLess”

27 czerwca 2021 | godz. 19:00 | Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2020/21 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się pokaz spektaklu Małgorzaty Mielech pt. FearLess.  Strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew. Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami, próbując zrozumieć genezę strachu.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia