ENG
A A A
 październik 2020 
kalendarium - 27/8/2020 | 1

Brzezinka k. Wrocławia/Instytut Grotowskiego: „Contradictions” – warsztaty Studia Matejka

20 sierpnia 2020 - 28 sierpnia 2020 | Brzezinka k. Wrocławia: Leśna baza Instytutu im. Jerzego Grotowskiego

Studio Matejka zaprasza do leśnej bazy Instytutu im. Jerzego Grotowskiego w Brzezince na warsztaty teatru fizycznego z Matejem Matejką Contradictions – dynamiczne połączenie performatywnej obecności. Warsztaty przeznaczone są dla tancerzy i aktorów oraz wszystkich, którzy poszukują nowych narzędzi osobistej ekspresji artystycznej.

 

Sprzeczność wzywa nas do otwartości na spotkanie z samym sobą, oko w oko.

 

Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2020: „Odkrywczynie snów” – warsztat dla dziewczynek; prowadzenie: Anna Nowicka

24 sierpnia 2020 - 28 sierpnia 2020 | godz. 10:00 | Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk | Poznań

Pięciodniowe warsztaty Odkrywczynie snów dla dziewczynek w wieku 9–12 lat to zaproszenie do świata tańca i wyobraźni. 

 

Przygotujcie się. Zbierzcie całą swoją odwagę rozrzuconą po pokoju, wyłówcie skrzętnie schowaną w kieszeni ciekawość, odkurzcie wyobraźnię, naszą najlepszą przyjaciółkę. Wyruszamy dzisiaj w podróż w krainę snów, marzeń i intuicji. Niczym mityczne bohaterki, napotkamy na naszej drodze przerażające potwory, niewyobrażalne wyzwania, przepyszne pokusy i magiczne krainy zaklęte w naszych ciałach. Odnajdziemy ukryte moce i poznamy wiernych sprzymierzeńców. Nie obędzie się bez chwilowych przeciwników, ale dzięki wyobraźni i przepełnionych wiedzą snom, zrozumiemy jak odwrócić ich siłę na naszą korzyść. A wszystko po to, by odkryć ukryty na końcu drogi skarb.

 

Prowadząca, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia jako tancerki i choreografki, zaproponuje uczestniczkom ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała (połączone między innymi ze swobodnym rysunkiem) i rozwijające zaufanie do własnej wyobraźni.

Poznań/Scena Robocza: „Sobą tańczenie” – warsztaty alternatywnej motoryki; prowadzenie: Agnieszka Dubilewicz i Aniela Kokosza

25 sierpnia 2020 - 28 sierpnia 2020 | godz. 11:00 | Poznań: ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki; początek na placu przed dawnym Kinem Olimpia); godz. 11.00-14.00

W ramach tegorocznej edycji projektu Kraina Olimpia poznańska Scena Robocza zaprasza na warsztaty Sobą tańczenie – warsztaty alternatywnej motoryki, czyli ruchu z uważnością na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Warsztaty skierowane są do uczestników w wieku 7-12 lat i będą odbywały się w grupie mieszanej: osób bez i z niepełnosprawnościami. 

 

Podczas warsztatów będziemy korzystać z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji, nowej choreografii, sensoryki. Zależy nam na stworzeniu możliwości różnorodnych spotkań sztuki i siebie nawzajem. Poprzez kontakt z różnymi formami ekspresji, chcemy rozwijać potrzebę tworzenia oraz poczucie sprawczości.

To, co robisz i jak myślisz, jest inspirujące, jest sztuką!

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia