ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 27/9/2020 | 1

Warszawa: „No place for... ” – wystawa fotograficzna Marty Ankiersztejn

30 sierpnia 2020 - 30 listopada 2020 | Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na wystawę fotograficzną  No place for... Marty Ankiersztejn – fotografki tańca i wieloletniej współpracowniczki Instytutu Muzyki i Tańca. Kuratorką wystawy jest Jadwiga Majewska, a będzie można ją oglądać przez kolejne trzy miesiące. W październiku wystawie towarzyszyć będą działania performatywne z udziałem bohaterów cyklu.

 

O wystawie:

Projekt No place for... opowiada o artystkach i artystach zajmujących się sztuką tańca w Warszawie i Berlinie. Te dwa miasta – często porównywane do siebie – mienią się kontrastami. Oferują bardzo wiele, ale nie każdemu i nie bezinteresownie.
Co to znaczy być polskim tancerzem na emigracji? Jak się czuje wyedukowany
za granicą polski tancerz powracający do kraju? Jak odnaleźć się w systemie?
Jak walczyć o swój status? Czy artysta móże mieć rodzinę?

Olsztyn: „Flying Low & Passing Through” – warsztaty z Małgorzatą Haduch

26 września 2020 - 27 września 2020 | godz. 10:00 | Olsztyn: Studio Tańca Warszawska 66 Dance Station, al. Warszawska 66 A

Studio Tańca Warszawska 66 Dance Station w Olsztynie serdecznie zaprasza na dwudniowy warsztat Flying Low & Passing Through, który poprowadzi tancerka i choreografka Małgorzata Haduch.

 

Artystka od 2004 roku współpracuje z twórcą tej techniki, Davidem Zambrano, i jako pierwsza wprowadziła praktykę Flying Low & Passing Through na salę Hurtowni Ruchu w Krakowie (2011). Obecnie Małgorzata Haduch jest jedynym z 3 nauczycieli w Polsce tej metody ruchu i kompozycji. Niestrudzenie zgłębia szczegóły praktyki, szkoląc się bezpośrednio u Mistrza Zambrano, którego działalność twórcza oraz wkład w rozwój tańca, jako rodzaj rewolucji choreograficznej, z pewnością przejdzie do historii tańca.

Warszawa/XIX Festiwal Ciało/Umysł: Jérôme Bel „Isadora Duncan”

26 września 2020 - 27 września 2020 | godz. 20:00 | Warszawa: STUDIO teatrgaleria, plac Defilad 1

Spektakl autorstwa enfant terrible francuskiego tańca Jérôme’a Bela odkrywa na nowo bezkompromisową Isadorę Duncan jako zwiastunkę współczesnej sztuki i nowoczesnego tańca, wyzwolonego ze sztywnych ram. Z oryginalną choreografią Duncan i w oparciu o jej wspomnienia. W spektaklu przygotowanym dla tancerki Elisabeth Schwartz Jérôme Bel kontynuuje pracę nad portretami tancerzy, rozpoczętą w 2004 roku (kolejno: Véronique Doisneau, Cédric Andrieux, Pichet Klunchun, Florian Gaité). Festiwal C/U odkrył tego artystę dla polskiego widza i od 2001 roku regularnie pokazuje jego prace, poczynając od skandalizującego Jérôme Bel po Disabled Theatre z osobami niepełnosprawnymi. Tym razem Bel kreśli portret tragicznie zmarłej w 1927 roku amerykańskiej tancerki i choreografki Isadory Duncan. Inspiruje się jej autobiografią Moje życie, a także jej oryginalną choreografią, którą przekazała mu Catherine Gallant, nowojorska tancerka i badaczka twórczości Isadory Duncan.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia