ENG
A A A
 marzec 2021 
kalendarium - 28/9/2019 | 4

Słupsk/Scena dla tańca 2019: Polski Teatr Tańca „Żniwa” – reż. Igor Gorzkowski, chor. Iwona Pasińska

28 września 2019 | godz. 18:00 | Słupsk: Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, ul. Jana Pawła II 3

Na scenie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku Polski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl Żniwa w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej, współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2019. Spektakl nawiązuje do obrzędów towarzyszących żniwom oraz cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka – zarówno w planie etnograficznym (inspirowanym m.in. pracami Oskara Kolberga oraz Rokiem Polskim Zofii Kossak), jak i w szerszym ujęciu antropologicznym oraz filozoficznym. Fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa, na podstawie eposu Homera, oraz Powrotu Odysa Stanisława Wyspiańskiego.

 

Bilety: 30/15 zł (do nabycia w kasie Filharmonii od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 i na godzinę przed spektaklem oraz online).

Poznań/Art Stations Foundation: Claire Croizé i Etienne Guilloteau „Pole Reports from Space” - Premiera

28 września 2019 | godz. 19:00 | Poznań: Studio Słodownia 3 Stary Browar, ul. Półwiejska 42 | Premiera

W Pole Reports from Space Claire Croizé i Etienne Guilloteau eksplorują  niezbadane terytoria: razem z Justyną Kalbarczyk i Krystyną Lamą Szydłowską choreografowie biorą na warsztat muzykę Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia”. W latach 60-tych i 80-tych kompozytorzy tacy jak Eugeniusz Rudnik, Elżbieta Sikora i Tomasz Sikorski opracowali śmiałą i wizjonerską muzykę elektroniczną z ukrytym wywrotowym przekazem, a wszystko pod  nosem komunistycznego reżimu. Pole Reports from Space nawiązuje  do pracy Rudnika, który przetwarzał nagrania dźwiękowe kosmonautów w wyjątkowy krajobraz dźwiękowy. Futuryzm i utopia, oldskulowa sowiecka science fiction, aktywizm i myślenie zorientowane na postęp to kluczowe koncepcje, które inspirują Claire i Etienne’a do stworzenia równie śmiałej choreografii, która igra z obecnością i nieobecnością ciała w muzyce elektronicznej.

Legnica/Scena dla tańca 2019: „Wczorajsze jutra” – wieczór spektakli tańca: „kompozycja_trzecia rzeczywistość” – reż. Anna Piotrowska, „Przed jutrem” – reż. Marlena Bełdzikowska, „Zdarzenia” – chor. Jacek Owczarek

28 września 2019 | godz. 19:00 | Legnica: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Scena Gadzickiego, Rynek 39

W Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy odbędzie się wieczór spektakli tańca pt. Wczorajsze jutra. Myślą przewodnią tego projektu jest spotkanie – teatru i tańca, artystów związanych ze sztuką tańca z teatrami dramatycznymi i ich widownią. Podczas wieczoru na legnickiej scenie zaprezentowane zostaną trzy spektakle: kompozycja_trzecia rzeczywistość Anny Piotrowskiej, Przed jutrem z choreografią i reżyserią Marleny Bełdzikowskiej oraz Zdarzenia Jacka Owczarka. 

 

Bilety: 35 zł / 25 zł do nabycia online

« poprzednia12345następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia