ENG
A A A
 maj 2021 
kalendarium - 29/11/2020 | 1

Warszawa: „No place for... ” – wystawa fotograficzna Marty Ankiersztejn

30 sierpnia 2020 - 30 listopada 2020 | Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na wystawę fotograficzną  No place for... Marty Ankiersztejn – fotografki tańca i wieloletniej współpracowniczki Instytutu Muzyki i Tańca. Kuratorką wystawy jest Jadwiga Majewska, a będzie można ją oglądać przez kolejne trzy miesiące. W październiku wystawie towarzyszyć będą działania performatywne z udziałem bohaterów cyklu.

 

O wystawie:

Projekt No place for... opowiada o artystkach i artystach zajmujących się sztuką tańca w Warszawie i Berlinie. Te dwa miasta – często porównywane do siebie – mienią się kontrastami. Oferują bardzo wiele, ale nie każdemu i nie bezinteresownie.
Co to znaczy być polskim tancerzem na emigracji? Jak się czuje wyedukowany
za granicą polski tancerz powracający do kraju? Jak odnaleźć się w systemie?
Jak walczyć o swój status? Czy artysta móże mieć rodzinę?

Kielce/Przestrzenie Sztuki: „Film and Edit THE DANCE!” – warsztaty filmowania i montażu tańca

27 listopada 2020 - 29 listopada 2020 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce

Film and Edit THE DANCE! to projekt, który wychodzi naprzeciw rozwijającej się produkcji filmów artystycznych, filmów tańca oraz stałej obecności tańca artystycznego w filmach i reklamie. Warsztaty sztuki operatorskiej i montażu adresowane są do twórców zajmujących się tym tematem. Ich program opiera się na połączeniu teorii z praktyką, a zajęcia poprowadzą uznani eksperci sztuki filmowej posiadający wieloletnie doświadczenie w filmowaniu tańca, a także laureaci prestiżowych nagród na festiwalach międzynarodowych (m.in. Sundance, BAFTA, Cannes, FPFF w Gdyni). 

Warszawa: „Performing Europe 2020: sezon 4” – finał projektu

27 listopada 2020 - 29 listopada 2020 | Bilety i wydarzenia dostępne na e-Scenie C/U pod na portalu eWejściówki.pl pod linkiem: https://ewejsciowki.pl/cala-polska/teatry/fundacja-cialoumysl,1014

Fundacja Ciało/Umysł  zaprasza do udziału w wydarzeniach  IV sezon Performing Europe 2020. Jest to czteroletni kompleksowy projekt, wspierający produkcje, międzynarodową współpracę artystów i prezentacje ich prac, realizowany przez Fundację C/U wraz z 11 europejskimi partnerami sieci apap (advancing performing arts project). IV, ostatni, sezon PE opowiada o europejskiej tożsamości z perspektywy polskich artystów. W programie znalazły się: wideo-choreografia Ramony Nagabczyńskiej i Pawła Sakowicza, w której artyści eksplorują stan dezorientacji i rozpadu tożsamości, wideo-performans Karola Tymińskiego o tym, co jest istotne i co „umaterialnia” ciało człowieka i jego otoczenie, oraz interaktywna instalacja dźwiękowa Wojtka Blecharza, poszerzająca przestrzeń w domach widzów za pomocą mediów elektronicznych. Uzupełnieniem programu są projekty towarzyszące: sesje gry performatywnej oraz spotkania z artystami.

 

 

IV sezon PE odbędzie się w całości na e-Scenie C/U, czyli w sieci. Bilety i  wszystkie wydarzenia dostępne będą przez platformę eWejściówki w cenach do wyboru według uznania, 5, 10 lub 20 zł. Wszystkie wydarzenia – także te bezpłatne – są biletowane.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia