ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 29/2/2020 | 4

Gdańsk: Małgorzata Gajdemska „Taniec & Kamera” – warsztaty

29 lutego 2020 - 1 marca 2020 | godz. 17:30 | Gdańsk: Zakład Kulturalny, Aleja Rzeczypospolitej 8

Małgorzata Gajdemska zaprasza na weekendowe warsztaty Taniec & Kamera. Warsztaty przeznaczone są dla tancerzy, choreografów, performerów, filmowców, artystów wizualnych, studentów w/w dziedzin oraz pasjonatów. Uczestnicy zajęć będą pracować własnymi smartfonami lub kamerami (nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie z filmem tańca czy dokumentowaniem tańca). 

 

Gdańsk/Opera Bałtycka: Felix Mendelssohn-Bartoldy „Sen nocy letniej” – chor. Gray Veredon

29 lutego 2020 | godz. 18:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Sen nocy letniej to opowieść pełna wyrafinowanego uroku i intensywnych namiętności. Balet w oprawie muzycznej Felixa Mendelssohna przeniesie widzów w odrealnioną krainę baśni, w której na pierwszy plan wysuwa się zakazany romans. Realizacja Opery Bałtyckiej inspirowana będzie łódzką wersją baletu z 1985 roku. Dzieło Szekspira, będące punktem wyjścia inscenizacji, skupia się wokół dramatu kochanków – Hermii i Lizandra – którzy szukając w ateńskim lesie ucieczki przed nieprzychylnym ich miłości ojcem dziewczyny, mieszają się w codzienność leśnych duchów z Pukiem na czele.

Sopot: Sopocki Teatr Tańca „tab’ Nowy początek”

29 lutego 2020 | godz. 19:00 | Sopot: Teatr na plaży, Aleja Franciszka Mamuszki 2

Natura materialna tab’ to w psychologii sufich określenie na sumę zdolności psychicznych, z którymi przychodzimy na świat, a zatem głównie uwarunkowania odziedziczone po rodzicach i związane z przebiegiem ciąży. Cechy natury materialnej wywierają znaczący, ale nie jedyny wpływ na rozwój człowieka. Następne etapy według tej koncepcji to Nafs, Serce, Duch, Świadomość Wewnętrzna oraz Najgłębsza Wewnętrzna Świadomość. Tab’ jest zatem punktem startu w rozwoju każdej jednostki. W spektaklu Sopockiego Teatru Tańca, pełni tę samą rolę – wyjścia do opowieści, czy raczej filozoficzno-fizycznych rozważań o rozwoju świadomości człowieka.

 

 

« poprzednia12345następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia