ENG
A A A
 lipiec 2020 
kalendarium - 29/9/2018 | 2

Sopot: Warsztaty i wykład Dance Practice/Performance/Action as/-led/based Research z Tomaszem Ciesielskim

29 września 2018 - 30 września 2018 | Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2, sob. w godz. 11.-15.00, ndz. 11.00-14.00.

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na warsztaty z Tomaszem Ciesielskim, połączone z wykładem Dance Practice/Performance/Action as/-led/based Research.

 


Koszt: 120 zł, dla stałych uczestników 100 zł.

Organizatorzy proszą o przesłanie zgłoszenia na adres:
sopot.dance.theatre@gmail.com

Warszawa/XVII Festiwal Ciało/Umysł: warsztaty z artystami biorącymi udział w tanecznej walce

29 września 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Samo Centrum Wszechświata, ul. Chłodna 29

W ramach XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na warsztaty z artystami biorącymi udział w tanecznej walce. Podczas 1,5-godzinnych zajęć uczestnicy warsztatów zapoznają się z techniką tańca zaproszonych artystów. Przygotują się razem z nimi do walki. Podczas niedzielnej walki będzie runda, w której uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił. Poziom wszystkich zajęć jest średniozaawansowany. Wymagane jest wcześniejsze doświadczenie ruchowo-taneczne.  iczba miejsc ograniczona.

 

Rezerwacje miejsc poprzez formularz online:

https://goo.gl/forms/9fsr869J4mBpwsoh1

 

Warszawa/Teatr Ochoty: Kolektyw Holobiont „Księżycowo” – spektakl dla rodzin z dziećmi od 0,5 do 2 lat

29 września 2018 - 30 września 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Teatr Ochoty, ul. Reja 9

W ostatnich latach popularność teatru dla najnajmłodszych wiąże się z nowymi wyzwaniami dla twórców. Czy możliwe jest stworzenie spektaklu, który jednocześnie odpowiada na potrzeby dzieci i dorosłych? Jak stworzyć dzieło, posługujące się współczesnym językiem sztuki, które okaże się artystycznym przeżyciem dla obu tych grup?

 

Księżycowo to interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi do 2. roku życia inspirowany naturą i architekturą wyspy Lanzarote oraz twórczością Cèsara Manrique. Kolektyw Holobiont, laureat ostatniej edycji konkursu Polowanie na motyle w Teatrze Ochoty, tworzą dwie artystki związane ze sceną tańca eksperymentalnego: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka. Bliska jest im idea umożliwienia dzieciom kontaktu z wysokiej jakości wydarzeniami artystycznymi już od najwcześniejszych lat. Dlatego do swojego projektu zaprosiły wybitnych twórców sztuki współczesnej: Alicję Bielawską, nominowaną do „Paszportów Polityki” w kategorii sztuk wizualnych, Michała Jacaszka, wielokrotnie nagradzanego twórcę muzyki teatralnej i filmowej oraz Bożenę Wydrowską, tancerkę i choreografkę specjalizującą się w tańcu vogue. Spektakl bez użycia słów, oparty na minimalizmie i swobodnym odkrywaniu teatralnego świata, odpowiada na współczesny problem przebodźcowania. Odwołując się do wyobraźni i naturalnej ekspresji człowieka, stwarza przestrzeń do rodzinnego spotkania i zacieśnienia więzi między dzieckiem i dorosłym.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia