ENG
A A A
 lipiec 2020 
kalendarium - 29/9/2018 | 3

Warszawa: Warsztaty „Butoh – Space Dance”. Prowadzenie: Tetsuro Fukuhara

29 września 2018 | godz. 11:00 | Warszawa: BUTOHSFERA, ul. Narbutta 46/48 lok. 51 (Publink), godz. 11.00- 19.00

Fundacja POMPKA zaprasza na warszaty Butoh – Space Dance, które poprowadzi Tetsuro Fukuhara. Warsztaty są autorską metodą  pracy z ciałem, stworzoną przez artystę. Przy wtórze pięknej muzyki bądź naturalnych odgłosów otoczenia, uczestnicy warsztatów będą badać relacje ciała w przestrzeni i tańczyć własny taniec.

 

Koszt udziału: 550 zł

Zgłoszenia: do 13 września 2018, Anita Zdrojewska, azdrojewska@publink.com.pl 

 

Warszawa/Nowy Teatr: Paweł Sakowicz „Hardcore Release” – warsztaty

29 września 2018 | godz. 11:00 | Warszawa: Nowy Teatr, Świetlica, ul. Madalińskiego 10/16, godz. 11.00 - 14.00

Nowy Teatr zaprasza na warsztaty dla osób w wieku 15+, które poprowadzi Paweł Sakowicz. Warsztaty skupią się na dwóch pozornie przeciwstawnych praktykach ruchowych: technice release (polegającej na pracy z oddechem, grawitacją i pędem oraz na rozluźnianiu mięśni) oraz rave.

 

Czas trwania: 3h.

Bilety: 100 zł karnet (4 zajęcia) / 30 zł pojedyncze wejście. 

Zapisywarsztaty@nowyteatr.org

Miejsce: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16 (Warszawa)

 

 

Warszawa/Teatr Ochoty: Kolektyw Holobiont „Księżycowo” – spektakl dla rodzin z dziećmi od 0,5 do 2 lat

29 września 2018 - 30 września 2018 | godz. 12:30 | Warszawa: Teatr Ochoty, ul. Reja 9

W ostatnich latach popularność teatru dla najnajmłodszych wiąże się z nowymi wyzwaniami dla twórców. Czy możliwe jest stworzenie spektaklu, który jednocześnie odpowiada na potrzeby dzieci i dorosłych? Jak stworzyć dzieło, posługujące się współczesnym językiem sztuki, które okaże się artystycznym przeżyciem dla obu tych grup?

 

Księżycowo to interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi do 2. roku życia inspirowany naturą i architekturą wyspy Lanzarote oraz twórczością Cèsara Manrique. Kolektyw Holobiont, laureat ostatniej edycji konkursu Polowanie na motyle w Teatrze Ochoty, tworzą dwie artystki związane ze sceną tańca eksperymentalnego: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka. Bliska jest im idea umożliwienia dzieciom kontaktu z wysokiej jakości wydarzeniami artystycznymi już od najwcześniejszych lat. Dlatego do swojego projektu zaprosiły wybitnych twórców sztuki współczesnej: Alicję Bielawską, nominowaną do „Paszportów Polityki” w kategorii sztuk wizualnych, Michała Jacaszka, wielokrotnie nagradzanego twórcę muzyki teatralnej i filmowej oraz Bożenę Wydrowską, tancerkę i choreografkę specjalizującą się w tańcu vogue. Spektakl bez użycia słów, oparty na minimalizmie i swobodnym odkrywaniu teatralnego świata, odpowiada na współczesny problem przebodźcowania. Odwołując się do wyobraźni i naturalnej ekspresji człowieka, stwarza przestrzeń do rodzinnego spotkania i zacieśnienia więzi między dzieckiem i dorosłym.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia