ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 30/11/2019 | 2

Łódź: Agnieszka Kryst „Łuczniczki”

30 listopada 2019 | godz. 18:00 | Łódź: ms1, Więckowskiego 36 (wejście od Gdańskiej), sala edukacyjna, II piętro

Łuczniczki to performans ruchowy, inspirowany dwiema bydgoskimi rzeźbami, które stanowią dziś podwójny symbol miasta: klasycznym pomnikiem Łuczniczki Ferdinanda Lepcke z 1908 roku, znajdującym się przed Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz rzeźbą Marcina Jagodzińskiego-Jagenmeera odsłoniętą w 2013 roku przed Operą Nova. Do obydwu rzeźb artystom pozowały modelki, których tożsamość nie jest dziś  znana. Skomplikowana relacja artysty i jego muzy, polityczność kanonów estetycznych oraz rzeźbiarski potencjał ciała stały się dla choreografki Agnieszki Kryst impulsem do potraktowania ruchu jako narzędzia emancypacji.

 

Wydarzenie towarzyszące wystawie Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy.

Warszawa/Noc Tańca: HOTELOKO movement makers „Insta Show”, Weronika Pelczyńska „KULA”, Thieryy Verger „WBIJAMY NA BALET”, HOTELOKO movement makers „Absolutely Fabulous Dancers”, Ilona Bekier-Ekwa, Stefano Silvino „Bez Sensu”, Wojciech Grudziński „POP

30 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Prom Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Noc Tańca to wieczór prezentujący spektakle taneczne, wideo i ekstrakty ze spektakli w różnych formach: taniec współczesny, kontakt improwizacja, modal underground, nowa choreografia, performans. 20 twórców, siedem prezentacji. Spotkanie warszawskich artystów z publicznością Saskiej Kępy daje szansę na zapoznanie się z szerokim wachlarzem możliwości i estetyk w tańcu współczesnym.

Wstęp wolny
Rezerwacje bezpłatnych zaproszeń: biuro@fundacjarozwojuteatru.pl

Jedno zaproszenie obowiązuje na wszystkie spektakle. 

Warszawa: Iza Szostak „skaj is the limit” – pokazy porezydencyjne

30 listopada 2019 - 1 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Sala im. Wojciecha Krukowskiego (budynek Laboratorium), ul. Jazdów 2

skaj is the limit jest rezultatem kolejnego etapu pracy Izy Szostak  nad projektem (poprzednie odsłony zatytułowane WannaBe#1 i WannaBe#2 prezentowane były w zeszłym roku w Pradze i Warszawie). Tym razem przygotowania trwały pięć tygodni i obejmowały pracę nad materiałem choreograficznym, kostiumem oraz tekstem, konsultacje i warsztaty.

 

Pokaz odbywa się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach programu Rezydencje choreograficzne w 2019 realizowanego wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca. 

 

O performansie:

Transformacja to okres przejściowy, kiedy poprzedni system już nie działa, a nowy nie został jeszcze wdrożony. Transformuje się ciało społeczne, ciało polityczne i ciało fizyczne. W skaj is the limit Iza Szostak queeruje transformacyjne archiwum. Projektuje nienormatywną rzeczywistość, w której podmioty decydują się żyć poza reprodukcyjnym czasem heteronormy. Performans doinwestowuje porażkę i słabość. Przyjmuje optykę dóbr luksusopodobnych, wszechobecnych, żywych świadków historii.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia